15:57 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Praėjusią savaitę Vilnius pasirašė sutartį su Vašingtonu dėl "Black Hawk" sraigtasparnių pirkimo, kurie turėtų pakeisti rusiškus Mi-8

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Lietuva, pirkdama iš JAV sraigtasparnio platformą "UH-60 Black Hawk" ir keturis sraigtasparnius, mano, kad taip elgdamasi ji atsikrato "sovietinio palikimo" karo pramonėje. Kalbama apie sraigtasparnius Mi-8, kurie vis dar tarnauja respublikoje.

  Lietuvos ir JAV sutartis buvo pasirašyta praėjusią savaitę. Sutarties vertė buvo 181 milijonas eurų, o Vašingtonas netgi nusprendė padėti ir skyrė beveik 26 milijonų eurų paramą. Tačiau pačius sraigtasparnius Lietuva išvys ne greitai, tik 2024-ųjų pabaigoje.

  Rusijos ekspertai mano, kad visi Vilniaus pareiškimai yra politiniai ir yra propaganda. Karo ekspertas Aleksejus Leonkovas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad techniniu požiūriu "Black Hawk" ir rusiškas Mi-8 yra netgi panašūs, tačiau greičiausiai amerikietiškas sraigtasparnis bus brangesnis.

  "Jei jie nori išleisti tam pinigus, tegul tai daro. Lietuvai pagal techninius ir kitus parametrus kariniu požiūriu niekas nesikeičia. Tai yra karinio transporto sraigtasparnis, tačiau vienas buvo pakeistas kitu. <...> Matyt, jie turi daug pinigų. Nors, kiek žinau, Lietuva ir jos ekonomika yra subsidijuojamos, priklauso nuo Europos Sąjungos pagalbos. Tai yra gryna propaganda", — sakė jis.

  Leonkovas mano, kad nėra prasmės Lietuvoje atsikratyti "sovietinio palikimo". Jis teigė, kad sovietiniais laikais pagaminta karinė technika, kurią gamina Rusija, yra geriausia pasaulyje.

  Savo ruožtu Karo pramonės komisijos kolegijos ekspertų tarybos narys, karo ekspertas Viktoras Murachovskis pabrėžia, kad Lietuva tiesiog neturi kur eiti ir neturi pasirinkimo karinių pirkimų srityje. Jo nuomone, tokia "maža ir kariniu požiūriu nereikšminga šalis "gali tik "sekti iš paskos".

  "Tai išimtinai politinis klausimas. NATO rėmuose buvo nustatyta užduotis pereiti prie platformų, kaip jie vadina, prie išskirtinai vakarietiško dizaino ir gamybos ginklų sistemų. Turintiems nedidelį šių ginklų krepšelį, tai padaryti yra lengviau, kaip ir Lietuvoje", — sakė ekspertas.

  Jis taip pat pažymėjo, kad tai yra įprastas JAV sraigtasparnis, tačiau Mi-8 nėra prastesnis už "Black Hawk".

  "Jie aktyviai ją naudoja, parduoda kitoms šalims. Tačiau, tiesą sakant," Mi-8 ", ypač naujausios modifikacijos, yra ne ką prastesnis ir kai kuriais parametrais dar geresnis. JAV yra pragmatikai, nepaisant visų savo politinių pareiškimų, jie perka tai, ko jiems reikia. Jie skatina savo karinės pramonės kompleksą visomis jėgomis ir priemonėmis, taip pat ir politinėmis, tomis, kurios formaliai pažeidžia visus vadinamosios laisvosios rinkos ir laisvos konkurencijos įstatymus", — apibendrino ekspertas.

  NATO stiprina grupuotes prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos valstybės, tarp jų ir Lietuva, už dideles sumas aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat savo teritorijose dislokuoja NATO karinius kontingentus.

  Tuo pačiu metu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai žino.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos vadovas smogė santykiams su Lenkija žodžiais apie moteris
  Ekspertas: Lietuvos vežėjams bus pelninga gabenti krovinius per Rusiją
  Tegai:
  karinis sraigtasparnis, sraigtasparnis, Lietuva, Rusija

  Svarbiausios temos