08:38 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pokalbio metu buvo aptarta padėtis Pietų Kaukaze po neseniai pasibaigusio antrojo karo Kalnų Karabache pabaigos ir būtinybė toliau stiprinti Europos Sąjungos ir Armėnijos bendradarbiavimą

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Laikinai einantis Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas Linas Linkevičius teigė, kad Vilnius ketina ir toliau dalytis patirtimi su Armėnijos vyriausybe reformų srityje. Tai jis pareiškė telefoninio pokalbio su naujuoju Armėnijos užsienio reikalų ministru Ara Ayvazyan metu.

  Pokalbio metu buvo aptarta padėtis Pietų Kaukaze po neseniai pasibaigusio antrojo karo Kalnų Karabache pabaigos ir būtinybė toliau stiprinti Europos Sąjungos ir Armėnijos bendradarbiavimą.

  "Per pastaruosius metus Lietuva teikė paramą, Armėnijai kovojant su COVID-19 pandemija (siųsta humanitarinė pagalba ir medikų misija), konsultavo aplinkos apsaugos, transporto saugos, kovos su dezinformacija, policijos reformos klausimais. Be to, Užsienio reikalų ministerija skyrė 75 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai nukentėjusiems nuo karo veiksmų Kalnų Karabacho regione. Lėšos  bus pervestos Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui", — sakoma pranešime.

  Ara Ayvazyan anksčiau vadovavo savo šalies diplomatinėms misijoms Buenos Airėse ir Meksikoje. Jis taip pat įkūrė Armėnijos Respublikos ambasadą Vilniuje, akredituotą visose Baltijos šalyse ir jai vadovavo nuo 2011 iki 2016 metų.

  Dar šia tema

  BelAE paleidimas sutapo su Spalio revoliucijos data, pareiškė Linkevičius
  Lietuva paragino ES griežtinti sankcijas Baltarusijai
  Tegai:
  Lietuva, Armėnija, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos