18:00 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad tie pažeidimai, kurie buvo, turėtų būti ištirti, kad išsklaidytų abejones dėl rezultatų

  VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministerija pasveikino Gruzijos žmones su praėjusiu antruoju parlamento rinkimų turu, tuo metu atkreipė dėmesį į trūkumus ir pažeidimus, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  "Sveikiname Sakartvelo žmones, išreiškusius valią parlamento rinkimuose, vykusiuose pagal atnaujintą rinkimų sistemą, kuri suteikia galimybę platesniam politinių jėgų spektrui būti atstovaujamam naujos kadencijos parlamente", — sakoma pranešime.

  Užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad, tarptautinių stebėtojų nuomone, rinkimų procesas turėjo trūkumų ir pažeidimų. Ministerija ragina juos išnagrinėti, nes tai svarbu ne tik siekiant išsklaidyti abejones šiuose rinkimuose, bet ir užtikrinti rinkimų proceso skaidrumą ateityje.

  Taip pat pabrėžiama, kad "atviras ir skaidrus politinis dialogas yra svarbus konstruktyvių sprendimų paieškai, tarpusavio pasitikėjimui bei politikų darbui parlamente".

  Lietuvos pusė tvirtina, kad ji "neabejinga laisvos, nepriklausomos ir demokratiškos Gruzijos ateičiai". Vilnius pažadėjo tęsti bendradarbiavimą ir laikysis Tbilisio pasirinkto kelio į ES ir NATO.

  Parlamento rinkimai Gruzijoje vyko pagal naują mišrią sistemą: 120 iš 150 deputatų renkami pagal proporcinę sistemą, likę 30 — pagal daugumos atstovavimo sistemą. Antrasis turas vyko lapkričio 21 d.

  Iš viso į parlamentą pateko septynios partijos ir du politiniai blokai. Tuo pat metu opozicijos partijos nepripažįsta rinkimų rezultatų ir teigia, kad jie buvo suklastoti. Jie taip pat atsisako parlamento mandatų, gautų pagal proporcingus sąrašus. Visoje šalyje prasidėjo protesto akcijos.

  Dar šia tema

  Vilniuje apgadinta Gruzijos ambasada
  Putinas paaiškino, kodėl jis nepasveikino Baideno
  Tegai:
  Užsienio reikalų ministerija, Lietuva, rinkimai, Gruzija

  Svarbiausios temos