16:37 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Seimo narys, naujoji Vyriausybė gali padaryti strateginę klaidą, neskirdama pakankamai dėmesio gimstamumo didinimui

  VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Seimo narys Antanas Guoga teigė esantis nusivylęs kandidate į premjeres Ingrida Šimonyte, nes ji esą neatsakė konkrečiai, kaip skatinti gimstamumą, rašo jis savo paskyroje Facebook.

  "Ingrida mane nuvylė. Uždaviau klausimą, kaip Vyriausybė planuoja skatinti gimstamumą? Nieko konkretaus atsakyme neišgirdau. Jokių pokyčių naujoji Vyriausybė neplanuoja. Bet čia yra strateginė klaida. Lietuva sparčiai mažėja. Nyksta. Lietuva be vaikų neturi ateities. Premjeras turi matyti ne tik po savo nosimi, bet žvelgti dvidešimt, trisdešimt metų į priekį. Kas čia gyvens 2050 metais, jeigu nebus naujų šeimų, nebus gimstančių vaikų? Likutis lietuvių senolių ir daug atvykėlių? Toks planas? Aš kategoriškai prieš", – skelbė politikas.

  Guoga pažymėjo, kad kokybiškas švietimas bei krašto gynyba bus reikalinga tada, kai bus ką mokyti ir saugoti, o investicijos į šeimas ir gimstamumą atneš šaliai realios naudos. 

  Jis siūlo skirti po 10 tūkst. eurų kiekvienai šeimai, kuri pagimdė vaiką. "300 – 400 mln. eurų per metus yra niekas, palyginti su tai, kaip svarbu išsaugoti valstybę ir didinti mūsų žmonių skaičių", – rašo Guoga.

  "Toks kandidatės į Premjerus prisistatymas netinka nei man, nei Darbo frakcijai. Siauras, sausas požiūris. Įspūdžio nepaliko tiems, kurie turi platesnį mąstymą, tiems, kurie Lietuvą mato, kaip didesnių ambicijų šalį. Rytoj Ingridai bus sunku surinkti balsus. Sakymas, kad iki jos viskas buvo blogai, o dabar jau gyvensime, kaip rojuje, nėra didelės išminties požymis", – apibendrina politikas.

  Antradienį Seime numatytas balsavimas dėl Ingridos Šimonytės skyrimo ministre pirmininke. Po to dėl Seimo pirmininkei ir dar keliems parlamentarams nustatyto koronaviruso Seime bus padaryta pertrauka iki gruodžio 3 dienos.

  Dar šia tema

  Guoga pareiškė, jog jau žino, kas laimės JAV prezidento rinkimus
  "Sputnik Lietuva" paklausė vilniečių, ar nauja valdžia susidoros su COVID-19
  Antanas Guoga nusprendė dirbti Seime
  Tegai:
  Ingrida Šimonytė, Seimas, Antanas Guoga

  Svarbiausios temos