16:41 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Konservatorius Kęstutis Masiulis pasipiktino, kad dėl "Verygai palankaus NVSC" sprendimo balsavime nedalyvaus 15 Seimo narių iš naujosios daugumos

  VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys Kęstutis Masiulis pasipiktino, kad dėl privalomos saviizoliacijos šiandieniniame balsavime dėl pritarimo Ingridos Šimonytės kandidatūrai į premjeres negalės dalyvauti 15 valdančiųjų.

  Seimo posėdyje antradienį planuojama tvirtinti prezidento teikiamą kandidatės į premjeres Šimonytės kandidatūrą. Tačiau vakar Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) privalomai izoliuotis nurodė 15 valdančiųjų. 

  "Kaip ir pranašavau, turime nežmoniškai prastą situaciją. Į ją savo neveiklumu nesirengiant darbui COVID-19 epidemijos sąlygomis įstūmė valstiečiai. Situacija beveik artima konstitucinei krizei. Net 15 Seimo narių (!!!), t.y. iš naujosios daugumos, turi izoliuotis, nes taip paaiškino Verygai palankus NVSC, nors dauguma jų yra sveiki ir jų testai buvo geri. Tiesiog turi izoliuotis ir tiek. O balsuoti dėl naujosios Vyriausybės vadovės turime šiandien, vėliausiai poryt",  – savo paskyroje Facebook rašo Masiulis.

  Jis taip pat mano, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vedlys Ramūnas Karbauskis savai frakcijai liepė balsuoti "prieš", kad Šimonytė negautų reikiamo balsų skaičiaus. "Daroma viskas, kad Ingrida Šimonytė netaptų Vyriausybės vadove", – rašo Masiulis.

  Praėjusią savaitę Šimonytė buvo pristatyta Seimui kaip kandidatė į ministrus pirmininkus. Atitinkamą dekretą pasirašė prezidentas.

  Jos kandidatūrą į premjero pareigas pasiūlė centro dešinės koalicija, kurią sudaro konservatoriai, liberalai ir Laisvės partija. Jie Seime turi 73 mandatus iš 141.

  LVŽS gavo 32 mandatus per Seimo rinkimus. Partija paskelbė ketinanti dirbti opozicijoje. 

  Dar šia tema

  Lietuvos tautai pristatyti nauji ministrai
  Su griaučiais spintoje: Lietuvoje pasirodys pikantiškos biografijos ministrai
  Landsbergistai ir Lietuvos prezidentas nesutaria dėl Lenkijos
  Tegai:
  Seimas, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos