02:12 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Nausėda pažymėjo, kad padėti Baltarusijos pilietinei visuomenei yra Lietuvos moralinė pareiga, nes šalis sieja bendra istorija

  VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su Baltarusijos opozicijos lydere Svetlana Tichanovskaja, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Pokalbis skirtas aptarti sudėtingą situaciją Baltarusijoje, Tichanovskajos artimiausios veiklos planus ir sankcijų poveikį.

  Президент Литвы Гитанас Науседа беседует со Светланой Тихановской онлайн
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu kalbėjosi su Sviatlana Tichanovskaja

  Pokalbio metu prezidentas informavo Tichanovskają apie neseniai priimtą ES sprendimą dėl sankcijų išplėtimo Baltarusijai, įtraukiant institucijas, bendroves ir verslininkus. 

  "Lietuva aktyviai remia Baltarusijos pilietinę visuomenę, kovojančią už demokratines vertybes ir žmogaus teises. Matome, kad esama situacija nesikeičia. Deja, ir toliau režimas brutaliai susidoroja su taikiai protestuojančiais piliečiais, prieš kelias savaites ypač žiauriai buvo nužudytas jaunas protestuotojas Ramanas Bandarenka. ES sprendimas išplėsti sankcijas įtraukiant institucijas ir bendroves, kurios prisideda prie vykdomų represijų bei finansiškai remia režimą, yra teisingas žingsnis, kurį raginame kuo greičiau įgyvendinti", – teigė prezidentas.

  Šalies vadovas patikino Tichanovskają, kad Lietuva visada aktyviai kels Baltarusijos klausimą tarptautinėje politikoje, pasisakys už baltarusių tautos teisę laisvai išsirinkti savo valdžios atstovus sąžininguose rinkimuose.

  "Mūsų parama baltarusių tautai, jos laisvės kovai kyla iš patirties ir skaudžių istorinių pamokų. Padėti Baltarusijos pilietinei visuomenei yra mūsų moralinė pareiga, juk kažkada buvome viena valstybė, dalijomės bendra istorija", – pridūrė prezidentas.

  Президент Литвы Гитанас Науседа
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda

  Rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje įvyko prezidento rinkimai. Centrinės rinkimų komisijos duomenimis, dabartinis prezidentas Aleksandras Lukašenka surinko 80,1 proc., antrojoje vietoje — Svetlana Tichanovskaja su 10,12 proc.

  Opozicija teigia, kad laimėjo Tichanovskaja. Malšindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, didžiausios — savaitgaliais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos. Teisėsaugos institucijos praneša apie protestų Baltarusijoje radikalėjimą.

  Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė, kad protestai Baltarusijoje derinami iš užsienio. Lukašenka apkaltino Vakarų šalis tiesioginiu kišimusi į padėtį respublikoje, pažymėjo, kad neramumus organizuoja JAV, o europiečiai palaiko. Tarp šalių, iš kurių galimai koordinuojami protesto veiksmai, Lukašenka įvardijo Lenkiją, Čekiją, Lietuvą ir Ukrainą.

  Dar šia tema

  Tichanovskaja paskelbė apie pagalbos baltarusiams centro Lietuvoje sukūrimą
  Lietuva išplėtė sankcijas Baltarusijai
  Šūvis į koją: dėl spaudimo Minskui Lietuva gali sužlugdyti Klaipėdos uostą
  Dėl humanitarinių priežasčių į Lietuvą leista atvykti dar 35 Baltarusijos piliečiams
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos