14:31 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prezidentas pabrėžė, kad būsimam aplinkos ministrui teks pasirūpinti, kad būtų atšauktas Vyriausybės nutarimas, išplečiantis galimybes saugomoje teritorijoje užsiimti žvejyba

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Būsimas aplinkos ministras turės pasirūpinti, kad būtų atšauktas Vyriausybės nutarimas, išplečiantis žvejybos galimybes Žuvinto biosferos rezervato, teigė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, penktadienį apsilankęs rezervate.

  Президент Литвы Гитанас Науседа в заповеднике Жувинтас
  Prezidentas Gitanas Nausėda Žuvinto biosferos rezervate

  Pasak prezidento, didelį susirūpinimą kelia ankstesnės Aplinkos ministerijos vadovybės sprendimas keisti Žuvinto biosferos rezervato nuostatus, išplečiant galimybes saugomoje teritorijoje užsiimti žvejyba.

  "Tokios teritorijos kaip Žuvintas yra visų mūsų didžiausias turtas, todėl privalome jas apsaugoti. Keisti saugomų teritorijų režimą rimtai neįvertinus poveikio ekosistemoms – neatsakinga ir žalinga", – sakė šalies vadovas.

  Prezidentas pabrėžė, kad būsimam aplinkos ministrui teks uždavinys grįžti prie Žuvinto biosferos rezervato apsaugos klausimo ir pasirūpinti, kad būtų atšauktas Vyriausybės nutarimas, išplečiantis žvejybos galimybes Žuvinte, taip pat aiškiai reglamentuotos nuostatos dėl medžioklės draudimo saugomose teritorijose.

  Президент Литвы Гитанас Науседа в заповеднике Жувинтас
  Prezidentas Gitanas Nausėda Žuvinto biosferos rezervate

  Šalies vadovas vizito Žuvinte metu išsamiai susipažino su didžiausiais vienintelio Lietuvoje biosferos rezervato gamtos turtais, šiai saugomai teritorijai kylančiais iššūkiais ir dabartinio teisinio reguliavimo spragomis.

  Dar šia tema

  Aistros dėl tatuiruočių. Ką reiškia būsimos teisingumo ministrės politinis manifestas
  Nemokšų vyriausybė? Advokato padėjėja gali tapti Lietuvos teisingumo ministre 
  Kandidatą į Lietuvos energetikos ministrus pabandyta išteisinti po skandalo
  Nausėda pareiškė, kad ne visi kandidatai į ministrus bus patvirtinti
  Tegai:
  Aplinkos ministerija, aplinkos saugojimas, vyriausybė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos