19:01 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pasak Baltarusijos prezidento, pokalbio metu moteris pripažino, kad ji pati "nieko nesprendžia"

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka sakė, kad specialiosios tarnybos perėmė iš respublikos išvykusių opozicionierių pokalbį, kuriame opozicijos lyderė Svetlana Tichanovskaja teigė nieko nesprendžianti.

  "Neseniai mes perėmėme šių "kvailelių" konferenciją — Tichanovskajos, visų šių bėglių (Baltarusijos opozicionierių — Sputnik). Jie surengė uždarą spaudos konferenciją. Ir kas mane nustebino, kai ant mano stalo padėjo stenogramą. Svetlana sako: "Vyrai, ko jūs iš manęs reikalaujate, supraskite, kad aš nieko nesprendžiu. Citata "Aš nieko nesprendžiu" — mūsų prezidentė Lietuvoje (ji kalba — Sputnik)", — sakė Lukašenka, atitinkamas vaizdo įrašas buvo paskelbtas penktadienį prezidento spaudos tarnybos "Telegram" kanale.

  Kaip pažymėjo respublikos vadovas, Vakarams reikia tokio žmogaus kaip Tichanovskaja, ir ji ten "aikoma". — O kas daugiau? — paklausė Lukašenka.

  Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 proc. Balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad laimėjo Tichanovskaja. Slopindamos protestuotojų, kurie nesutiko su balsavimo rezultatais, veiksmus saugumo pajėgos panaudojo ašarines dujas, vandens patrankas, garsines granatas, gumines kulkas. Protesto akcijos tebevyksta, didžiausios — sekmadieniais. Be to, mitinguoja ir Lukašenkos, kurio inauguracija įvyko rugsėjo 23 dieną, šalininkai.

  Nemažai Baltarusijos opozicijos lyderių šiuo metu yra ES šalyse, tame tarpe po rinkimų į Lietuvą išvykusi Tichanovskaja, kur iš anksto buvo išvežti jos vaikai. Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė, kad Lietuva savo elgesiu dėl padėties aplink Baltarusiją peržengė visas padorumo ribas. Pasak ministro, yra pagrindo manyti, kad Lietuvos valdžia ir Tichanovskaja "veikia nedemokratiniais metodais".

  Dar šia tema

  Tichanovskaja paskelbė apie pagalbos baltarusiams centro Lietuvoje sukūrimą
  Paaiškėjo, apie ką Nausėda kalbėjo su Tichanovskaja
  Keičiasi Tichanovskajos kuratoriai
  Grybauskaitė su Tichanovskaja aptarė smurtą prieš moteris
  Tegai:
  Baltarusija, Lietuva, Aleksandras Lukašenka, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos