08:57 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kartu su Čekijos, Danijos ir Bulgarijos vadovais Nausėda dalyvavo nuotoliniu būdu organizuotoje parengiamojoje sesijoje, siekiant deramai pasiruošti gruodžio mėnesį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybos sesijai Briuselyje

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda dar kartą patvirtino šalies įsipareigojimą siekti klimatui neutralios ekonomikos 2050 m. bei tarpinių 2030 m. tikslų, sumažinant CO2 emisijų lygį šalyje 55 procentais, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Valstybės vadovas dalyvavo Europos Vadovų Tarybos Pirmininko Šarlio Mišelio nuotoliniu būdu organizuotoje parengiamojoje sesijoje. Dalyvavo ir Čekijos, Danijos ir Bulgarijos lyderiai.

  Совещание лидеров стран Евросоюза
  Nausėda dalyvavo nuotoliniu būdu organizuotoje parengiamojoje sesijoje, siekiant deramai pasiruošti gruodžio mėnesį vyksiančiai Europos Vadovų Tarybos sesijai Briuselyje.

  Nausėda mano, kad norint pasiekti klimato tikslus būtinas aiškus ES veiklos planas, naštos pasidalijimo kriterijų patvirtinimas ir adekvačios investicijos, atliepiančios šalių nacionalinę specifiką. Lietuvos vadovas pažymėjo, kad, siekiant užtikrinti sąžiningą konkurenciją ES rinkoje, svarbu susitarti dėl pasienio taršos mokesčio importuojamai produkcijai, kurios gamintojai nesilaiko ES aplinkos ir branduolinės saugos reikalavimų.

  Džo Baidenas, archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Andrew Harnik

  Prezidentas vėl iškėlė klausimą, kad elektros energijos, gaminamos "nesaugiose elektrinėse", neatitinkančiose aplinkos ir branduolinės saugos reikalavimų, neturėtų patekti į ES rinką. Kalbama apie Baltarusijos atominę elektrinę, kuriai Lietuva aktyviai priešinasi ir ragina likusius boikotuoti.

  Be to, prezidentas su Europos lyderiais aptarė ES priemones kovai su pandemijos plitimu, testavimo, vakcinavimo strategijas, sveikatos priežiūros sistemų atsparumą bei ES tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimą.

  Lietuvos, Čekijos, Danijos, Bulgarijos lyderiai taip pat pasidalijo nuomonėmis dėl ES santykių su JAV. Prezidentas pasisakė už glaudesnį dialogą su naująja JAV administracija, stiprinant ES ir JAV transatlantinį ryšį. Taip pat atkreiptas dėmesys į situaciją aplink Baltarusiją ir ES santykius su Turkija.

  Europos Vadovų Tarybos sesija vyks gruodžio 10–11 dienomis Briuselyje.

  Dar šia tema

  Politologas: valdančioji dauguma Lietuvoje nori pritaikyti valdžią sau
  Lietuvos prezidentas paragino tobulinti mokesčių sistemą
  Prezidentas užbaigs susitikimus su kandidatais į ministrus iki savaitės pabaigos
  Tegai:
  JAV, ES, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos