17:00 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (493)

  Anksčiau Baltarusijos žiniasklaida pranešė apie pirmojo reaktoriaus atsarginės aušinimo sistemos sutrikimą, tačiau vietinė ekstremaliųjų situacijų ministerija paneigė šią informaciją

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) kreipėsi į Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministeriją dėl informacijos apie galimą incidentą Baltarusijos atominės elektrinės reaktoriaus atsarginėje aušinimo sistemoje, praneša VATESI spaudos tarnyba.

  Gruodžio 1 d. VATESI kreipėsi į Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministeriją, kad gautų išsamią informaciją apie Baltarusijos žiniasklaidoje minimą pirmojo energijos bloko rezervinės reaktoriaus "aušinimo sistemos veikimo sutrikimus".

  Baltarusijos ekstremaliųjų situacijų ministerija trečiadienį atsakė Lietuvai. Pasak ministerijos, perkraunant pirmąjį Baltarusijos AE energijos bloką, įvykių, kuriuos būtų galima priskirti ypatingiems ar neįprastiems, nebuvo. Tą patį atsakymą gavo Baltarusijos nevyriausybinė organizacija "Ecodom".

  Tačiau, VATESI teigimu, atsakymo į klausimą dėl reaktoriaus aušinimo sistemos būklės nebuvo.

  "Todėl artimiausiu metu dar kartą planuojame kreiptis į Baltarusijos ESM ir raginti operatyviai teikti informaciją tiek visuomenei, tiek ir kitoms suinteresuotoms pusėms apie visus neįprastus įvykius", — praneša VATESI.

  Anksčiau Lietuvos gyventojai buvo paraginti apsirūpinti maistu avarijos Baltarusijos atominėje elektrinėje atveju. Vidaus reikalų ministerija aiškina, kad žmonės turėtų būti pasiruošę, nes nelaimės atveju atsakingų institucijų atstovų atvykimas užtruktų.

  Lietuva nuo pat atominės elektrinės statybų prie Astravo pradžios priešinosi projektui. Anot valdžios, elektrinės vieta, esanti vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus, pasirinkta "nepagrįstai", o atominė elektrinė kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui".

  Tuo tarpu branduolinis objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų specializuotų institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Lietuva gana ilgai negalėjo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Latvijos vyriausybės vadovas Krišjanis Karinšas pareiškė, kad Ryga nutrauks prekybą elektra su Minsku, jei bus paleista BelAE, tačiau Latvija gali ir toliau prekiauti elektra su trečiosiomis šalimis naudodamasi ryšiu tarp Latvijos ir Rusijos.

  Lapkričio pradžioje pirmasis BelAE energijos blokas buvo įtrauktas į bendrą Baltarusijos energetikos sistemą. Po to Lietuvos operatorius "Litgrid" nutraukė elektros energijos perdavimą iš kaimyninės šalies, sumažinęs komercinio srauto pajėgumą iki nulio megavatų.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (493)

  Dar šia tema

  Žada jiems gerovę: Lietuva sugalvojo dar vieną masalą baltarusiams
  Lukašenka patvirtino BelAE eksploatavimo pradžios terminus
  Lietuva kreipėsi į Baltarusiją dėl "incidento" BelAE
  Tegai:
  Astravo AE, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos