17:03 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kinijos bendrovė "Nuctech" dalyvauja konkurse dėl aviacijos saugumo įrangos tiekimo Lietuvos oro uostams

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas, konservatorius Laurynas Kasčiūnas išreiškė susirūpinimą dėl Kinijos bendrovės dalyvavimo Lietuvos oro uostų konkurse, praneša Seimo kanceliarijos spaudos tarnyba.

  Seimo narys kreipėsi į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją, Susisiekimo ministeriją ir Valstybės saugumo departamentą su prašymu įvertinti Kinijos valstybės valdomos įmonės dalyvavimą viešajame pirkime.

  Kalbama apie "Nuctech", kuri dalyvauja konkurse dėl aviacijos saugumo įrangos tiekimo Lietuvos oro uostams.

  Pasak Kasčiūno, "Nuctech" rentgeno patikros įranga oro uostuose gali kaupti duomenis apie keleivius ir bagažą, kurie pagal Kinijos įstatymus būtų prieinami Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnyboms.

  "Rašte atkreipiau atsakingų institucijų dėmesį į tai, kad Kinijos valstybės valdomai "Nuctech" kompanijai iki 2008 m. vadovavo buvusio Kinijos komunistų partijos generalinio sekretoriaus sūnus. Pasaulio žiniasklaidoje yra daug pranešimų apie "Nuctech" korupcinius sandorius siekiant įsitvirtinti įvairių valstybių strateginiuose objektuose, tokiuose kaip oro uostai ir muitinės patikros punktai. Todėl paprašiau išnagrinėti ir įvertinti viešai skelbiamą informaciją apie minėtą tiekėją sprendžiant dėl jo patikimumo nacionalinio saugumo požiūriu", — sakė Kasčiūnas.

  Šalies politikai vis dažniau ėmė skelbti, kad Kinija "kelia pavojų" šaliai. Pekinas netgi buvo įtrauktas į Valstybės saugumo departamento ataskaitą. Dokumente tvirtinama, kad Kinijos žvalgyba gali "šnipinėti", bandyti "verbuoti" Lietuvos piliečius ir bandyti susipažinti su įslaptinta informacija. Taip pat Lietuvos politikai reguliariai įžvelgia "grėsmę" Kinijos investicijose.

  Kaip anksčiau interviu Sputnik Lietuva pažymėjo Maskvos valstybinio Lomonosovo universiteto Azijos ir Afrikos šalių instituto direktoriaus pavaduotojas Andrejus Kornejevas, Baltijos šalys bando įtikti Jungtinėms Valstijoms, kurios konkuruoja su Kinija. Todėl ne pirmą kartą Lietuvoje neigiamai kalbama apie Kinijos kompanijas ir apskritai Pekino politiką.

  Dar šia tema

  Latvijos "airBaltic" atidaro filialą Lietuvoje skristi į Kijevą
  Kalėdiniu laikotarpiu Lietuvoje nusimato daugiau skrydžių ir krypčių
  Tegai:
  Laurynas Kasčiūnas, Lietuvos oro uostai, Seimas, Kinija

  Svarbiausios temos