02:11 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ypač jai užkliuvo Nausėdos sprendimas atmesti Dalios Miniataitės, kuri turi europinės patirties, kandidatūrą

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Lietuvos atstovė Europos Parlamente Rasa Juknevičienė pasipiktino dėl prezidento Gitano Nausėdos sprendimo atmesti Dalios Miniataitės kandidatūrą į žemės ūkio ministrus. 

  Penktadienį Nausėda atmetė ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės į susisiekimo ministro pareigas siūlomą Kasparo Adomaičio ir į žemės ūkio ministro pareigas teikiamą Dalios Miniataitės kandidatūrą.

  "Taip ir nesupratau, kodėl kandidatė į Žemės ūkio ministrus neįtiko — pirmąkart į šias pareigas siūlomas žmogus su europine patirtimi, tikrai išmanantis Vyriausybės darbą, kompetetingas. Ar tik todėl, kad reikėjo išmesti du, o vieną būtinai iš TS-LKD?" — rašo savo Facebook'e Juknevičienė.

  Taip pat jai neįtikinami pasirodė argumentai prieš Adomaičio kandidatūrą. Pasak jos, tai kad vyras per jaunas šioms pareigoms, visai nėra trūkumas, be to, būtent jaunimas balsavo už Laisvės partiją, kuri ir pasiūlė šią kandidatūrą — "bet visi kažkada pradėjom".

  Juknevičienė užsiminė ir apie nevienareikšmiškai vertinamą Arūno Dulkio kandidatūrą.

  "Na, bent jau Dulkio nedrįso atmest. Tai didelis visos visuomenės ir viešumo nuopelnas. Kiek teko patirti, dauguma gydytojų, medikų apskritai norėjo permainų ir žmogaus ne iš sistemoje tarpusavyje pinigų srautus besidalijančių grupių", — dalijasi savo įžvalgomis europarlamentarė.

  Pabaigai Juknevičienė palinkėjo Šimonytei ištvermės, nes, anot jos, jau dabar aišku, "kaip nelengva bus".

  Atmetęs du kandidatus, Nausėda paprašė išrinktos vyriausybės vadovės pristatyti kitus kandidatus ir pridūrė, kad yra pasirengęs susitikti su jais pirmadienį.

  Dar šia tema

  Paaiškėjo, kiek ministrų kandidatūrų atmetė Lietuvos prezidentas
  Skvernelis atmetė kritiką prezidentui dėl Vyriausybės formavimo
  Lietuvos europarlamentarė užsiminė, kad prezidentas delsia patvirtinti ministrus 
  Politologas: valdančioji dauguma Lietuvoje nori pritaikyti valdžią sau
  Tegai:
  Vyriausybė, ministrai, Rasa Juknevičienė, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos