12:29 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau prezidentas atmetė į šias pareigas pasiūlyto Kasparo Adomaičio kandidatūrą

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Laisvės partija nusprendė teikti Mariaus Skuodžio kandidatūrą į Lietuvos susisiekimo ministerijos vadovo postą. Apie tai savo Facebook puslapyje pranešė partijos lyderė Aušrinė Armonaitė.

  Anksčiau prezidentas Gitanas Nausėda atmetė Kasparo Adomaičio kandidatūrą, pasiūlytą į tas pačias pareigas. Jis tai paaiškino tuo, kad Adomaitis pasirodė fragmentiškai susipažinęs su sektoriaus problematika, neatsakė į visus klausimus, susijusius su vizija.

  Laisvės partija dabar nori pasiūlyti dabartiniam ekonomikos ir inovacijų viceministrui vadovauti Susisiekimo ministerijai. Armonaitė teigė norėjusi, kad Skuodis liktų Ekonomikos ir inovacijų ministerijos komandoje, nes jis yra "kompetentingas, valstybės valdyme patirties turintis žmogus, net ir nepalankiomis aplinkybėmis dirbo tam, kad Lietuvos ekonomika nestotų".

  "Marius yra pasiruošęs įgyvendinti Laisvės partijos prioritetus susisiekimo srityje, pasiekti, kad susisiekimas būtų skirtas žmogui, o ne biurokratijai ar neaiškiems interesams", — parašė Armonaitė.

  Lietuvos prezidentas penktadienį atmetė ne tik kandidatūrą į susisiekimo ministrus, bet ir Dalios Miniataitės, pretendavusios į Žemės ūkio ministerijos vadovo postą, kandidatūrą. Atmetęs du kandidatus, Nausėda paprašė išrinktos vyriausybės vadovės pristatyti kitus kandidatus ir pridūrė, kad yra pasirengęs susitikti su jais pirmadienį.

  Europarlamentarė Rasa Juknevičienė sukritikavo Nausėdą dėl jo sprendimo. Jos nuomone, atmetimo argumentai buvo per silpni.

  Sputnik Lietuva jau rašė, kad pradinėje sąrašo versijoje buvo labai prieštaringai vertinamų politinių veikėjų Lietuvos visuomenės ir daugybės ekspertų požiūriu. Pavyzdžiui, Teisingumo ministerijos vadovo postas buvo pasiūlytas teisininko padėjėjai Evelinai Dobrovolskai, energetikos ministro pareigos — anksčiau korupcija įtariamam konservatoriui Dainiui Kreiviui, ir finansų ministrės postas — Gintarei Skaistei, kuri neteko vairuotojo pažymėjimo dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio.

  Dar šia tema

  Skvernelis atmetė kritiką prezidentui dėl Vyriausybės formavimo
  Paaiškėjo, kiek ministrų kandidatūrų atmetė Lietuvos prezidentas
  Tegai:
  Vyriausybė, Gitanas Nausėda, Laisvės partija

  Svarbiausios temos