18:47 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tichanovskajos patarėjas politikos klausimais pareiškė, kad iš esmės buvo neoficialių kontaktų, ne aukščiausiu lygiu

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Buvusios kandidatės į Baltarusijos prezidentus Svetlanos Tichanovskajos būstinė neoficialiai palaikė ryšius su žmonėmis, kurie priima sprendimus Rusijoje, tačiau jie neatnešė reikšmingų rezultatų, interviu TUT.by sakė Tichanovskajos vyresnysis patarėjas politikos klausimais Aleksandras Dobrovolskis.

  "Iš esmės buvo neoficialių kontaktų. Ne aukščiausiu lygiu. Ir mes ėmėmės žingsnių, ir kiti žmonės ėmėsi žingsnių. Tai buvo ekspertų ir žmonių lygiu, kurie gali daryti įtaką sprendimų priėmimui, tačiau reikšmingų rezultatų nebuvo", — sakė jis.

  Dobrovolskis sakė nežinantis apie būstinės kontaktus su žmonėmis, kurie tiesiogiai priima sprendimus.

  Kalbėdamas apie ryšius su Minsku, Dobrovolskis teigė, kad tokių bandymų būta, "tačiau kadangi ten lankėsi lojalūs ir, ko gero, bestuburiai žmonės, jie nepasirengę prisiimti atsakomybės".

  Tichanovskaja pirmosiomis dienomis po prezidento rinkimų respublikoje įrašė kreipimąsi į baltarusius su raginimu nutraukti protestus ir paliko Baltarusijos teritoriją. Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigė, kad Baltarusijos valdžia privertė ją įrašyti kreipimąsi mainais į galimybę išvykti iš šalies ir nepatekti į kalėjimą. Dauguma kitų jos komandos narių, šalininkų ir jos iniciatyva sukurtos Opozicijos koordinacinės tarybos narių taip pat paliko šalį arba buvo areštuoti.

  Protesto akcijos Baltarusiją užgriuvo rugpjūčio 9 dieną, iškart po prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka — CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų. Jo varžovė Svetlana Tichanovskaja, oficialiais duomenimis, užėmė antrąją vietą su 10,1 proc.

  Jos būstinė šių skaičių nepripažino, teigdama, kad opozicijos kandidatė iš tiesų pelnė žymiai daugiau nei 50 proc.
  Anksčiau pranešta, kad gruodžio 6 dieną Baltarusijoje sulaikyta beveik 350 protestuotojų.

  Dar šia tema

  Tichanovskaja pažadėjo persvarstyti Lukašenkos ir Rusijos susitarimus
  Lukašenka paskelbė perėmęs "kvailelių" pokalbį dalyvaujant Tichanovskajai
  "Norėčiau nuvykti": Tichanovskaja paskelbė norinti aplankyti Rusiją
  Tegai:
  Rusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos