08:53 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Anksčiau buvęs Pentagono vadovas Markas Esperis teigė, kad iš viso iš Vokietijos bus išvesta beveik 12 tūkstančių JAV kariškių, kurių didžioji dalis (6,4 tūkst.) keliaus namo, o likusi dalis bus perduota NATO šalims Europoje, tarp jų Italijai ir Belgijai

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas yra įsitikinęs, kad JAV artimiausiais metais išlaikys reikšmingą savo pajėgų buvimą Europoje, rašo RIA Novosti.

  "Esu visiškai įsitikinęs, kad JAV išlaikys reikšmingas pajėgas Europoje", — sakė jis interviu elektroniniam leidiniui "Politico", atsakydamas į klausimą apie Amerikos kontingento sumažinimą Vokietijoje.

  Po šaltojo karo pabaigos JAV žymiai sumažino savo karines pajėgas Europoje, sakė jis. "JAV buvimas Europoje per pastaruosius metus išaugo, ir aš tikiuosi, kad tai tęsis", — paaiškino Stoltenbergas.

  Anksčiau buvęs Pentagono vadovas Markas Esperis teigė, kad iš viso iš Vokietijos bus išvesta beveik 12 tūkstančių JAV kariškių, kurių didžioji dalis (6,4 tūkst.) keliaus namo, o likusi dalis bus perduota NATO šalims Europoje, tarp jų Italijai ir Belgijai.

  Karinės Rusijos izoliacijos iniciatyvą pastaruosius penkerius metus finansavo JAV Kongresas. Iniciatyvoje numatyta rotacijos principu didinti Amerikos karių pajėgas Rytų Europoje.

  NATO Europoje: plėtros istorija
  © Sputnik
  NATO Europoje: plėtros istorija
  Tegai:
  NATO

  Svarbiausios temos