19:32 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Naujos sudėties Vyriausybė įgaus įgaliojimus, kai Seimas pritars jos programai ir ministrai prisieks Seime

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda šiandien pasirašė dekretą, kuriuo patvirtino paskirtosios premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamą Ministrų kabinetą.

  Dekretas, kuriuo šalies vadovas patvirtino XVIII Vyriausybės sudėtį, paviešintas Prezidentūros tinklalapyje. 

  Премьер Литвы Ингрида Шимоните и президент Гитанас Науседа
  © Photo : LRP
  Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė

  Finansų ministerijai vadovaus Gintarė Skaistė, Krašto apsaugos — Arvydas Anušauskas, Užsienio reikalų — Gabrielius Landsbergis, Vidaus reikalų — Agnė Bilotaitė, Sveikatos apsaugos — Arūnas Dulkys, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai — Monika Navickienė.

  Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai vadovaus Jurgita Šiugždinienė, Energetikos — Dainius Kreivys, Žemės ūkio — Kęstutis Navickas, Ekonomikos ir inovacijų — Aušrinė Armonaitė, Teisingumo ministerijai — Evelina Dobrovolska, Susisiekimo — Marius Skuodis, Aplinkos apsaugos — Simonas Gentvilas, Kultūros — Simonas Kairys.

  Pasak šalies vadovo, naujasis ministrų kabinetas pradeda savo darbą nelengvu visai Lietuvai laikotarpiu, o pirmaeilis ir neatidėliotinas uždavinys jam bus įveikti pandemijos krizę, imantis greitų, ryžtingų ir veiksmingų sprendimų.

  Prezidentas pabrėžė, kad turėjo galimybę susitikti ir išsamiai susipažinti su visais kandidatais į ministrus, taip pat įvertinti jų tinkamumą eiti atsakingas pareigas.

  "Šis procesas baigėsi maždaug tuo pat metu, kai buvo parengta ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės programa, kuri rytoj bus pradėta svarstyti Lietuvos Respublikos Seime. Visą šį laiką mes išnaudojome susitikimams su kandidatais, jų dalykinės patirties įvertinimui. Džiaugiuosi, kad, konstruktyviai bendradarbiaujant su valdančiosios koalicijos atstovais, pavyko suderinti visas kandidatūras į ministrų pozicijas", – sakė šalies vadovas.

  Pasak Nausėdos, pirmadienį pristatytos naujosios Vyriausybės programos pirminis įvertinimas leidžia teigti, kad ji yra "ambicinga ir atitinka Gerovės Lietuvos vizijoje keliamus tikslus".

  "Apie tai teko nemažai diskutuoti ir su kandidatais į ministrus. Galiu tvirtai pasakyti, kad daugeliu atvejų nuostatos, principai, planai ir strategijos sutampa, todėl tikiuosi ir toliau glaudaus bendradarbiavimo, žiūrėjimo viena kryptimi ir tikiu, kad galime daug padaryti Lietuvos labui", – prezidentą cituja Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Naujasis Ministrų kabinetas pradės darbą, kai Seimas patvirtins jo programą, o naujieji ministrai prisieks.

  Anksčiau Nausėda atmetė ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės į susisiekimo ministro pareigas siūlomą Kasparo Adomaičio ir į žemės ūkio ministro pareigas teikiamą Dalios Miniataitės kandidatūrą. Atmetęs du kandidatus, Nausėda paprašė išrinktos vyriausybės vadovės pristatyti kitus kandidatus ir pridūrė, kad yra pasirengęs susitikti su jais pirmadienį.

  Dar šia tema

  Būsimas aplinkos ministras turės išsaugoti Žuvinto turtus, pareiškė Nausėda
  Juknevičienė sukritikavo Nausėdos sprendimą dėl atmestų kandidatūrų į ministrus
  Tegai:
  vyriausybė, Gitanas Nausėda, prezidentas, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos