10:10 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (493)

  Be to, Nausėda pasveikino Zelenskio iniciatyvą sukurti daugiašalę platformą "Krymo klausimui" spręsti ir su juo aptarė Normandijos ketverto susitikimo dėl konflikto Donbase sureguliavimo rezultatus

  VILNIUS, gruodžio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino Ukrainos sprendimą prisijungti prie Europos Sąjungos sankcijų Baltarusijai, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Nausėda telefonu kalbėjosi su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu, su kuriuo aptarė aktualius abiejų šalių vidaus politikos ir regioninio bendradarbiavimo klausimus.

  Vadovai taip pat aptarė situaciją Baltarusijoje.

  "Matome, kad dabartinė padėtis negerėja. Todėl ypač svarbus ES sankcijų Baltarusijos režimui išplėtimas. Sveikiname Ukrainos sprendimą prisijungti prie ES įvesto sankcijų paketo Baltarusijos režimui", — pareiškė Nausėda.

  Lietuvos vadovas taip pat pabrėžė, kad Lietuva tikisi nuolatinio Ukrainos solidarumo dėl atsisakymo pirkti elektrą iš Baltarusijos atominės elektrinės, kuri, anot Lietuvos, "neatitinka aplinkos ir branduolinės saugos reikalavimų".

  Be to, Nausėda pasveikino Zelenskio iniciatyvą sukurti daugiašalę platformą "Krymo klausimui" spręsti ir su juo aptarė Normandijos ketverto susitikimo dėl konflikto Donbase sureguliavimo rezultatus.

  Lietuvos lyderis planavo aplankyti Ukrainą šiemet, tačiau vizitą teko atidėti dėl karantino apribojimų koronaviruso fone.

  Lyderiai susitarė kitą liepą Vilniuje surengti Ukrainos reformų konferenciją.

  Padėtis Baltarusijoje  

  Masiniai opozicijos protestai prasidėjo Baltarusijoje po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, VRK duomenimis, surinko 80,1 procento balsų. Opozicija mano, kad laimėjo Svetlana Tichanovskaja, kuri iškart po rinkimų išvyko į Vilnių.

  Nuo pat protestų Baltarusijoje pradžios Lietuva reguliariai kišasi į kaimyninės šalies reikalus, atvirai palaikydama Baltarusijos opoziciją ir ragindama surengti naujus rinkimus. Lietuvos politikai mano, kad praėjusių prezidento lenktynių rezultatai esą yra "suklastoti". Be to, Baltijos šalys įvedė asmenines sankcijas kai kuriems Baltarusijos pareigūnams, įskaitant dabartinį prezidentą.

  Baltarusijos valdžios teigimu, Vilnius, Varšuva ir kitos šalys aktyviai kišasi į Baltarusijos vidaus reikalus ir bando kontroliuoti opoziciją.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (493)
  Tegai:
  Ukraina, Lietuva, Baltarusija, Astravo atominė elektrinė (AE)

  Svarbiausios temos