10:37 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Prokuratūra, įvertinusi ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, liudytojų parodymus bei specialistų išvadas, priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Vilniaus apylinkės prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko pasisakymų apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininką Valdemarą Tomaševskį, praneša prokuratūros spaudos tarnyba.

  В Вильнюсе состоялось торжественное шествие поляков в честь первой письменной конституции Полонии
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl buvusio Seimo pirmininko Arūno Valinsko pasisakymų spalio 14 dieną vienoje interneto tinklapio "Delfi.lt" transliuotoje laidoje.

  Komentuodamas Seimo rinkimų rezultatus ir kalbėdamas apie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininką Valdemarą Tomaševskį, Valinskas išsakė teiginius, galimai niekinančius, skatinančius neapykantą, kurstančius smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl tautybės, įsitikinimų ir pažiūrų.

  Prokuratūra, įvertinusi ikiteisminio tyrimo metu gautus duomenis, liudytojų parodymus bei specialistų išvadas, priėmė nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl galimo neapykantos kurstymo konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

  "Remiantis ikiteisminio tyrimo metu gautomis kalbos specialistų išvadomis, konstatuota, kad Valinsko išsakyti teiginiai negali būti pripažinti kurstymu smurtauti ar fiziškai susidoroti, nes šių teiginių komunikacinis tikslas — ne raginti ar skatinti žiūrovus atitinkamai elgtis, o išreikšti Valinsko asmeninę negatyvią nuomonę", — rašoma pranešime.

  Pažymima, kad Valinsko pasisakymo apie tam tikrus politikoje dalyvaujančius asmenis turinys yra menkinamo ir įžeidžiamo pobūdžio. Savo saviraiškos laisve buvęs politikas galimai pažeidė etikos bei moralės normas, tačiau ne asmenų lygiateisiškumą.

  Prokuratūra nurodė, kad Valinskas neišsakė jokių neapykantą kurstančių teiginių apie lenkų tautinės mažumos ar LLRA-KŠS deklaruojamas vertybes.

  "Prokurorė konstatavo, kad buvusiam politikui laidoje pasirinkus žeminančią, niekinančią leksiką buvo išsakyta politinė kritika viešiesiems asmenims dėl jų politinės veiklos ir sprendimų, neturint nusikalstamo tikslo skatinti neapykantą ar diskriminaciją žmonių grupei ar atskiriems jai priklausantiems asmenims dėl baudžiamajame įstatyme nurodytų jų savybių — tautybės, įsitikinimų ar pažiūrų", — pažymima pranešime.

  Nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą gali būti skundžiamas aukštesniajam prokurorui.

  Dar šia tema

  Prokuratūra dėl Valinsko žodžių apie Tomaševskį pradėjo ikiteisminį tyrimą
  Skvernelis: pasisakome prieš bet kokį nesantaikos kurstymą
  Tegai:
  Valdemaras Tomaševskis, Arūnas Valinskas, Generalinė prokuratūra

  Svarbiausios temos