08:44 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Šias pareigas Mantas Martišius užėmė 2018 metų rudenį. Šis sprendimas įsigalios nuo sausio 21 dienos

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Seimas atleido Mantą Martišių iš Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) pirmininko pareigų, praneša parlamento spaudos tarnyba.

  Sprendimas buvo priimtas vadovaujantis Visuomenės informavimo įstatymu, pasibaigus jo, kaip komisijos nario, kadencijai. Už balsavo 119 Seimo narių, prieš — du.

  Šis sprendimas įsigalios 2021 metų sausio 20 dieną.

  Seimas paskirs komisijos pirmininką ir jo pavaduotoją. Martišius LRTK vadovu buvo išrinktas 2018 metų rudenį.

  Tuo tarpu, kai jis užėmė šias pareigas, LRTK periodiškai bandė riboti Rusijos televizijos kanalų transliavimą. Šiemet šalyje buvo uždrausta transliuoti penkis RT televizijos kanalus. Lietuva sprendimą pagrindė tuo, kad jiems vadovauja naujienų agentūros "Rossija segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas, kuriam taikomos ES sankcijos. Vis dėlto "RT" vyriausioji redaktorė yra Margarita Simonian, kuriai netaikomos jokios ES sankcijos, o bendrovės MIA "Rossija segodnia" ir "RT" yra atskiri juridiniai asmenys.

  Praėjusių metų liepos pradžioje LRTK gavo LRT skundą, kad "Sputnik Lietuva" be leidimo savo tinklalapyje paskelbė portalo straipsnius. Reguliavimo institucija taip pat pažymėjo, kad nacionalinis transliuotojas kreipėsi į agentūrą su prašymu pašalinti neteisėtai paskelbtą turinį, saugomą autorinių teisių, tačiau jis ir toliau buvo neteisėtai skelbiamas. Remdamasis šiuo kreipimusi, reguliatorius užblokavo prieigą prie "Sputnik Lietuva" tinklalapio respublikos teritorijoje. Tačiau liepos pabaigoje prieiga buvo atkurta.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios veiksmai yra ir neleistini.

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad Baltijos šalių valdžios iniciatyvos pirmiausia palies rusakalbę auditoriją, jos "neapsaugotus sluoksnius". Ji priminė, kad specializuotos tarptautinės organizacijos ne kartą smerkė tokių draudimų ir apribojimų taktiką ir ragino žiniasklaidos pliuralizmą bei visuomenės prieigos prie įvairių informacijos šaltinių užtikrinimą.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  Tegai:
  Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), Seimas

  Svarbiausios temos