21:16 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Žurnalistas priminė apie Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos požiūrį į buvusį Aplinkos ministerijos vadovą

  VILNIUS, gruodžio 8 — Sputnik. Žurnalistas Andrius Tapinas stebėjosi konservatorių ketinimu žemės ūkio ministru paskirti Kęstutį Navicką.

  Ankstesnėje Vyriausybėje politikas kurį laiką vadovavo Aplinkos ministerijai. Tačiau 2018 metų pabaigoje tuometinis ministras pirmininkas Saulius Skvernelis atleido Navicką. Jis pamanė, kad ministerijai reikia "naujo postūmio" reformoms.

  Žurnalistas prisiminė, kad 2018 metais konservatoriai ruošė interpeliaciją Aplinkos ministerijos vadovui, o Jurgis Razma teigė, kad "ministro trūkumai yra esminiai visose jo atsakomybės srityse. Jam tekusios pareigos yra per sunkios, politinės lyderystės nematyti".

  "Dar anksčiau konservatoriai kalė Navicką prie kryžiaus dėl galimai supainiotų interesų ir kompetencijos stokos. Navickas buvo ramus, nes sakė jaučiąs politinės vadovybės — Skvernelio ir Karbauskios — palaikymą", — rašė Tapinas savo Facebook paskyroje.

  Iš pradžių paskirtoji Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pasiūlė Dalią Miniataitę į Žemės ūkio ministerijos vadovo postą. Prezidentas Gitanas Nausėda atmetė jos ir Kasparo Adomaičio kandidatūrą į susisiekimo ministrus pažymėdamas, kad jis negali prisiimti "atsakomybės už šiuos kandidatus".

  Europarlamentarė Rasa Juknevičienė sukritikavo Nausėdą dėl jo sprendimo. Jos nuomone, atmetimo argumentai buvo per silpni.

  Patvirtintoje naujojo Ministrų kabineto sudėtyje Navickas tapo žemės ūkio ministru.

  Vyriausybė pradės dirbti, kai Seimas patvirtins jos programą.

  Tegai:
  Žemės ūkio ministerija, Kęstutis Navickas, Andrius Tapinas

  Svarbiausios temos