14:50 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pažymima, kad ministrai "labai vertina" strateginį abiejų šalių bendradarbiavimą ir sutiko stiprinti sąveiką Liublino trikampyje

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmasis iš užsienio kolegų pasveikino Gabrielių Landsbergį, paskirtą Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovu, ir pakvietė jį į Kijevą, penktadienį pranešė Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  "Gruodžio 11 dieną Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmasis iš užsienio kolegų pasveikino Gabrielių Landsbergį pradėjus eiti Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas ir pakvietė jį aplankyti Ukrainą", — sakoma pranešime.

  Pažymima, kad ministrai "labai vertina" strateginį Ukrainos ir Lietuvos bendradarbiavimą ir sutiko stiprinti sąveiką Liublino trikampyje, kad "būtų įveikta bendra problema ir grėsmė". Atskira pokalbio tema buvo abiejų šalių bendradarbiavimas tarptautinio saugumo srityje.

  Ministrai taip pat aptarė, kaip koordinuoti pastangas siekiant sušvelninti ekonominį koronaviruso pandemijos poveikį, ir susitarė bendradarbiauti tiekiant vakciną.

  Gruodžio 11 dieną naujasis Lietuvos ministrų kabinetas prisiekė Seime.

  Liublino trikampis yra politinio, ekonominio, kultūrinio ir socialinio Ukrainos, Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo platforma. Užsienio reikalų ministerija priminė, kad projekte pabrėžiama intensyvesnės Europos Sąjungos, Šiaurės Atlanto aljanso ir Rytų partnerystės sąveikos svarba. Trijų šalių užsienio reikalų ministrai 2020 metų liepos 28 dieną Liubline (Lenkija) pasirašė bendrą deklaraciją dėl trikampio sukūrimo.

  Dar šia tema

  Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pasveikino XVIII Vyriausybę
  Prisiekė naujosios Lietuvos Vyriausybės ministrai
  Veryga įvertino naujosios Vyriausybės kovos su COVID-19 plitimu planą
  Nausėda pasveikino prisiekusią naująją Vyriausybę ir priminė apie COVID-19 grėsmę
  Tegai:
  Ukraina, Užsienio reikalų ministerija, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos