12:27 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Vyriausybė nusprendė, jog karantinas tęsis iki sausio 31 dienos, jo metu turės užsiverti parduotuvės, prekiaujančios nebūtinaisiais produktais, veiks griežti ribojimai judėjimui

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Sekmadienį, gruodžio 13 dieną, naujoji Lietuvos Vyriausybė susirinko į pirmąjį posėdį, kad svarstytų tolesnį COVID-19 valdymo planą.

  Posėdyje priimti sprendimai paviešinti Vyriausybės tinklalapyje.

  Anot dolumento, karantinas pratęstas iki sausio 31 dienos.

  Nuo gruodžio 15 dienos 24:00 iki sausio 3 dienos ribojamas asmenų išvykimas už savo gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijos ribų, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties ar atlikti darbo, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar dėl būtinosios medicinos pagalbos. Draudžiami daugiau nei vienos šeimos ar namų ūkio artimi kontaktai.

  Taip pat draudžiama judėti gyvenamosios vietos savivaldybės teritorijoje ar už jos ribų dėl nebūtinų priežasčių.

  "Draudžiama palikti gyvenamąją vietą, išskyrus kai vykstama į darbą, prekybos vietą, į nekilnojamo turto objektą, valdomą nuosavybės teise, laidotuves, dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų, kai ne daugiau kaip vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariai vykstans pasivaikščioti atvirose vietose, taip pat kai vyksta prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų", — teigiama dokumente.

  Be to, draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešųjų prekybos vietų veikla. Šis draudimas netaikomas: parduotuvėms, kurių pagrindinė veikla yra maisto, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas; maisto prekybai turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose; internetinei prekybai ir kai prekės pristatomos asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.

  Šie pakeitimai įsigalios trečiadienį, gruodžio 16 dieną.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1161)

  Dar šia tema

  Nufilmuota, kaip atrodo saugios kelionės Vilniaus viešajame transporte
  Ar COVID-19 yra pavojingas nėščioms moterims: gydytojo patarimai
  Grubliauskas paragino pasilikti namuose, nes per Velykas niekas neprisikels
  Tegai:
  koronavirusas, karantinas, Vyriausybė, Lietuva

  Svarbiausios temos