11:12 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)

  Politikė teigė, kad keletą mėnesių dirbama "dėl ekonominių sankcijų įvedimo" Minskui, tačiau procesas, anot jos, yra "lėtas ir sunkus"

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja teigė, kad Europa tik reiškia susirūpinimą dėl padėties Baltarusijoje, tačiau iš tikrųjų ji nieko negali padaryti. Apie tai praneša RIA Novosti su nuoroda į interviu žurnalui "New Yorker".

  "Kai buvau paprastas žmogus, maniau, kad Europa yra tokia artima ir didelė, o jos lyderiai yra tokie stiprūs, kad tikrai ką nors padarys, nesėdės rankų sudėję. Dabar suprantu, kad nors ir išreiškė susirūpinimą, savo solidarumą, iš tikrųjų jie nieko negali padaryti", — sakė Tichanovskaja.

  Ji pažymėjo, kad kelis mėnesius dirbama "dėl ekonominių sankcijų įvedimo" Minskui, tačiau procesas, jos žodžiais tariant, yra
  "lėtas ir sunkus".

  "Europos lyderiai elgiasi atsargiai, visada atsigręždami į Rusiją. Mums tai yra skaudu... Aš augau šeimoje, kurioje buvome mokomi būti dėkingi. Taigi, tai gali būti mano klaida. Pamažu suprantu, kad neturėčiau dėkoti vien už susirūpinimą keliančius pareiškimus, turėtume reikalauti konkrečių veiksmų. Aš mokausi, bet labai lėtai", — sakė ji.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Jie tęsiasi iki šiol, patys masiškiausi — sekmadieniais. Teisėsaugos pareigūnai pasakoja apie protestų radikalėjimą Baltarusijoje ir apie jų judėjimą iš gatvių į gyvenamųjų namų kiemus.

  Tuo tarpu Vakarų šalys, ypač ES valstybės, įvedė asmenines sankcijas daugeliui Baltarusijos pareigūnų, teigdamos, kad jie atsakingi už smurtą prieš protestuotojus ir prezidento rinkimų rezultatų klastojimą. ES baigia rengti kitą sankcijų Baltarusijai paketą.

  Anksčiau Tichanovskaja pasiūlė Lietuvos Vyriausybei apsvarstyti sankcijų "Belaruskali" galimybę. Ji taip pat paragino Vilnių nepirkti įmonės produktų, kad pinigai nepatektų Aleksandro Lukašenkos režimui.

  Atsakydama į tai, Lietuva pareiškė, kad šis klausimas reikalauja papildomų diskusijų. Visų pirma svarbu įvertinti, ar tai turės didelį neigiamą poveikį gyventojams.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (580)

  Dar šia tema

  Baltarusiai "svarbesni" už lenkus. Lietuvoje nagrinėjamos tik patogios bylos 
  Lietuvos verslininkas pareiškė apie didelę sankcijų prieš "Belaruskalij" kainą
  Ekspertas: Lietuva pati verčia Baltarusiją perorientuoti krovinius į Rusiją
  Tegai:
  sankcijos, Svetlana Tichanovskaja, Baltarusija, Europa

  Svarbiausios temos