21:26 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1111)

  Politikas pareiškė, kad per šias dvi dienas jam pavyko pamatyti tris skirtingus Vyriausybės veidus ir paskubomis keičiamą nutarimą

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Buvęs Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis atkreipė dėmesį į naujosios Vyriausybės papildomų apribojimų įvedimo dėl pandemijos absurdiškumą ir chaosą.

  Sekmadienį Vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną iki sausio 31 dienos ir sugriežtino sąlygas. Nuo trečiadienio dauguma parduotuvių bus uždarytos, išskyrus prekiaujančias maistu ir vaistines, taip pat nustatyti žmonių išėjimo iš namų apribojimai. Tačiau pirmadienį kai kurie apribojimai buvo patikslinti.

  "Nežadu kritikuoti kiekvieno naujosios Vyriausybės žingsnio, ypač COVID-19 kontekste. Visgi negaliu nepastebėti tam tikro absurdiškumo ir chaoso, supančio naujų ribojimų įvedimą. O tai mažina bet kurio sprendimo efektyvumą", — parašė politikas savo Facebook paskyroje.

  Skvernelis teigė suprantantis ministrei pirmininkei Ingridai Šimonytei tenkančią atsakomybę ir kokią įtampą jaučia visa komanda. Savo ruožtu buvusęs Ministrų kabineto vadovas siūlė tarpuvaldžio metu susėsti ir pasidalinti patirtimi.

  "Jau vien kiek pasako tai, kad vakar nesugebėta tokio svarbumo klausimo sužiūrėti technine prasme: priimtas neteisėtas sprendimas, de facto įvedantis nepaprastąją padėtį, uždraudžiantis visų patalpų nuomą, bet kokius kontaktus tarp dviejų namų ūkių ir uždarantis judėjimą tarp savivaldybių ne 3 dienoms, o trims savaitėms! Toks neatidumas yra tiesioginė SAM ministro atsakomybė", — pabrėžė jis.

  Pasak Skvernelio, per šias dvi dienas buvo galima pamatyti tris skirtingus Vyriausybės veidus ir paskubomis keičiamą taip ir neįsigaliojusį Vyriausybės nutarimą. Skvernelis paragino premjerę ir jos komandos narius pirmiausia įsivertinti priemonių įgyvendinamumą, o tada jas tvirtinti, priminęs, kad nauja valdžia "nuolat kartojo, jog turi aiškų planą".

  Lietuvoje iš viso nustatyta daugiau nei 95 tūkstančiai koronaviruso atvejų, beveik 39 tūkstančiai žmonių pasveiko, o 825 mirė.

  Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 70,8 milijono ligos atvejų, daugiau nei 1,6 milijono žmonių mirė.

  Temos:
  Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1111)

  Dar šia tema

  Karantinas pratęstas: naujos Vyriausybės sprendimai po pirmojo posėdžio
  "Atšvęsime šventes kukliai": Lietuvos prezidentas įvertino karantino pratęsimą
  Naujoji Vyriausybė patikslino griežtinamo karantino ribojimus
  Tegai:
  Lietuva, koronavirusas, Saulius Skvernelis

  Svarbiausios temos