22:38 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Naujasis sunkusis JAV batalionas pratyboms Lietuvoje bus dislokuotas apie aštuonis mėnesius, iki vasaros pabaigos

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Antradienį į Lietuvos kariuomenės Gen. S. Žukausko poligoną Pabradėje atvyko ir jau pratyboms dislokavosi naujoji JAV Sausumos pajėgų rotacija, praneša Krašto apsaugos spaudos tarnyba.

  JAV sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai pakeitė rugsėjį į Lietuvą pratyboms atvykusį 2-osios brigados 69-ojo pulko 2-ąjį batalioną, kuris jau baigė savo pratybas ir išvyko iš šalies. 

  Военные 2-го батальона 8-го кавалерийского полка Сухопутных войск США в Литве
  JAV sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai

  Į Lietuvą atvykę JAV kariai atsigabeno ir savo karinę techniką bei ginkluotę: tankus "Abrams", šarvuočius "Bradley", kt. Planuojama, kad naujasis sunkusis JAV batalionas pratyboms Lietuvoje bus dislokuotas apie aštuonis mėnesius, iki vasaros pabaigos.

  Pažymėta, kad Lietuvoje JAV kariai laikysis visų reikalavimų, padedančių mažinti COVID-19 plitimą.

  "JAV yra pagrindinė Lietuvos transatlantinė sąjungininkė, kurios indėlis į gynybos ir atgrasymo stiprinimą visame regione yra nepakeičiamas. JAV karių buvimas kartu su NATO pajėgomis Lietuvoje sustiprina viso rytinio NATO-flango saugumą, todėl Lietuva deda pastangas, kad būtų sukurtos visos reikiamos sąlygos sąjungininkų pajėgų rotacijoms Lietuvoje", — sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas. 

  Pasak ministro, Lietuva siekia, kad Jungtinės Valstijos svarstytų Lietuvą kaip nuolatinę savo pajėgų dislokavimo vietą, todėl investuoja į infrastruktūrą, kuria sąlygas amerikiečių karių dislokavimui.  

  Военные 2-го батальона 8-го кавалерийского полка Сухопутных войск США в Литве
  JAV sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-ojo bataliono kariai

  Lietuva aktyviai plečia kariuomenės poligonus, gerina jų infrastruktūrą, siekdama sudaryti kariams kuo geresnes sąlygas treniruotis ir gerinti sąveiką. JAV taip pat investuoja į Lietuvos kariuomenės poligonų pritaikymą kariuomenės reikmėms. Lietuvos kariuomenės poligonuose Pabradėje, Rukloje, Kazlų Rūdoje už JAV lėšas įgyvendinti įvairūs projektai: įrengtos šaudyklos, remonto dirbtuvės, kita mokymų ir poligonų infrastruktūra.

  Военные 2-го батальона 8-го кавалерийского полка Сухопутных войск США в Литве
  JAV sausumos pajėgų 8-ojo kavalerijos pulko 2-asis batalionas

  NATO stiprina karinį kontingentą prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos valstybės, tarp jų ir Lietuva, už dideles sumas aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat savo teritorijose dislokuoja NATO karinius kontingentus.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai žino.

  Dar šia tema

  Kas trukdo amerikiečiams išvykti iš Afganistano
  Lietuvos kariai pasiskundė dėl "išaugusio dezinformacijos intensyvumo"
  Lietuva, Latvija ir Estija stabdo Baltijos bataliono projektą
  Tegai:
  Lietuva, JAV karinė technika, JAV kariai

  Svarbiausios temos