18:30 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Rusija yra priversta simetriškai reaguoti į grėsmių atsiradimą iš NATO pusės, mano karo politologas Andrejus Koškinas

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Viršgarsinių raketų kompleksas "Bastion" užtiktina pakrančių apsaugą Kaliningrado srityje, nesuteikdamas galimybės NATO priartėti prie Rusijos krantų, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Rusijos Plechanovo ekonomikos universiteto Politikos mokslų ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

  Karo politologas Andrejus Koškinas papasakojo, kad Rusija yra priversta reaguoti į grėsmes nacionaliniam saugumui regione.

  "Baltijos šalys tapo rytinio NATO flango dėmesio centru ir ten dislokuojamos naujos bazės, ir visa tai rodo grėsmės laipsnio padidėjimą iš šios krypties Rusijos Federacijos nacionaliniam saugumui. Mes priversti reaguoti atitinkamomis priemonėmis — simetriškomis ir asimetriškomis — kad užtikrintume grėsmės neutralizavimą. Su tuo susijęs šio rajono aprūpinimas tinkamais aukštųjų technologijų ginklais", — pasakė karo politologas.

  Pasak Koškino, NATO supranta, kad Kaliningrado srityje dislokuoti ginklai neutralizuos aljanso pajėgas.

  "Bastion" — tai pažangi technologija. Kartu su S-400 sukuria, kaip sakoma NATO, "mirtiną zoną". Tai yra, šiame rajone jokie NATO ginklai negali įveikti šios zonos. "Bastion" užtikrina pakrančių apsaugą, nesuteikdamas galimybės priartėti prie mūsų krantų. NATO supranta, kad "Iskander" ir "S-400" užtikrina "mirtiną zoną". NATO jokiomis priemonėmis negali jos atakuoti. Mes neleisime net grasinamos provokacijos šia kryptimi, nes mūsų priemonės užtikrins bet kokio priešo neutralizavimą. NATO apie tai žino. Štai kodėl mes turime dislokuoti šiuos kompleksus, ypač rytiniame [aljanso] flange, kuris dėl tam tikrų priežasčių šiandien aktyviausiai suvokia nurodymus iš užsienio, didinti pratybų, šaudymo ir karių dislokavimo prie Rusijos Federacijos sienų intensyvumą", — pasakė karo politologas.

  Rusijos gynybos ministerija padidins pakrančių pajėgas Baltijos jūros regione. Kitais metais ten bus dislokuotas unikalių viršgarsinių kompleksų "Bastion" divizionas, praneša leidinys "Izvestija".

  Šiuolaikinių pakrančių kompleksų atsiradimas Kaliningrado srityje tapo atsaku į NATO karinio kontingento stiprinimą Europoje. Prireikus, jie gali šaudyti ne tik į laivus, bet ir į antžemines bazes.

  Tegai:
  ginklavimasis, Kaliningrado sritis, Rusija, NATO

  Svarbiausios temos