14:34 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Be to, Lietuva dar kartą paragino kovoti su Baltarusijos elektros srautu į Europos rinką

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Premjerė Ingrida Šimonytė kalbėjosi telefonu su Lenkijos premjeru Mateušu Moravieckiu, rašoma Vyriausybės pranešime.

  Pokalbio metu politikai aptarė strateginės partnerystės stiprinimą, taip pat buvo aptartas abiejų valstybių dvišalis bendradarbiavimas, Europos Sąjungos bei NATO politikos koordinavimas ir situacija Baltarusijoje. Lenkijos premjeras pasveikino Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę ir jos vadovaujamą Vyriausybę su veiklos pradžia.

  Šimonytė pabrėžė strateginės partnerystės su Lenkija svarbą ir glaudžių santykių tęstinumą.

  "Norėčiau artimiausiais metais pagilinti Lietuvos ir Lenkijos strateginę partnerystę visose srityse, todėl skatinsiu ir ministrus palaikyti intensyvų bendradarbiavimą su savo kolegomis Lenkijoje", — sakė ji. 

  Be to, premjerė padėkojo už Lenkijos paramą įgyvendinant ES Vadovų Tarybos išvadas dėl būtinybės užkirsti kelią elektros importui iš "nesaugios Astravo atominė elektrinės".

  Sutarta, kad energetikos ministrai aptars galimybes paspartinti Baltijos valstybių elektros sistemų sinchronizavimo projekto įgyvendinimą. 

  Vilnius nuo pat BelAE statybos pradžios aršiai kritikuoja elektrinę. Valdžia yra nepatenkinta pasirinkta vieta ir mano, kad atominė elektrinė kelia "grėsmę šalies nacionaliniam saugumui", nors objektas perėjo visus būtinus ir net papildomus TATENA ir kitų susijusių institucijų patikrinimus. Daugelis ekspertų patvirtino elektrinės saugumą.

  Lietuva gana ilgai negalėjo įtikinti kaimyninių Baltijos šalių atsisakyti elektros energijos iš BelAE. Rugpjūčio pabaigoje Ryga paskelbė, kad nustos prekiauti elektra su Minsku, jei BelAE pradės veikti, tačiau tuo pat metu Latvija gali tęsti prekybą elektra su trečiosiomis šalimis naudodama savo turimą ryšį su Rusija.

  Tegai:
  Baltarusija, Astravo AE, Mateuszas Moraveckis, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos