16:09 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Išrinktasis JAV prezidentas Džo Baidenas neturėtų kartoti buvusio lyderio Barako Obamos klaidų santykiuose su Rusija, sakė buvusi prezidento Donaldo Trampo padėjėja Fiona Hill. Sputnik radijo eteryje pareiškimą pakomentavo analitikas Michailas Neižmakovas

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Buvusi prezidento Donaldo Trampo padėjėja, buvusi Baltųjų rūmų direktorė Europos ir Rusijos klausimais Fiona Hill paragino išrinktąjį JAV prezidentą Džo Baideną nekartoti buvusio Amerikos lyderio Barako Obamos klaidų santykiuose su Maskva. Apie tai rašo laikraštis "The New York Times".

  Hill mano, kad Baidenas turėtų elgtis kitaip.

  "Obama labai atmestinai žiūrėjo į Rusiją, vadino ją regionine imperija. Jie (Obamos administracija — Sputnik) nenorėjo per daug galvoti apie Rusiją", — sakė Hill.

  "Po Obamos prezidentavimo pasaulis visiškai pasikeitė", — sakė ji.

  "Jie turės galvoti kitaip", — patarė ji naujajai Amerikos vadovybei.

  Sputnik radijo eteryje šį pareiškimą pakomentavo pagrindinis Politinės ir ekonominės komunikacijos agentūros (APEC) analitikas Michailas Neižmakovas.

  "Šis pareiškimas rodo, kad planuojama atsižvelgti į padidėjusią Rusijos įtaką, į naujas jos galimybes dėl Rusijos Federacijos aktyvumo Vidurio Rytuose, operacijų Sirijoje ir kt. Tačiau mes prisimename, kad ta pati Fiona Hill, vykdydama savo viešąją ekspertinę veiklą, dažnai kalbėjo apie Rusiją ir jos vadovybė yra labai šauni — prisiminkite jos kaltinimą dėl "nelankstumo". Visa tai rodo, kad Amerikos ekspertų ir politinėje bendruomenėje, viena vertus, yra žmonių, kurie pripažįsta naujas Rusijos galimybes paveikti padėtį pasaulyje ir posovietinėje erdvėje. Kita vertus, tai nereiškia, kad net šie ekspertai ragins vykdyti švelnesnę politiką Rusijos atžvilgiu. Tai reiškia, kad gali būti visiškai priešingai — jie atkakliai laikysis griežtos linijos Maskvos atžvilgiu", — sakė Michailas Neižmakovas.

  Todėl, anot jo, Baidenui bus sunkiau užmegzti santykius su Maskva nei Obamai.

  "Sunkiau dar ir todėl, kad per tą laiką, kuris praėjo nuo Obamos administracijos laikų, sankcijų, kaltinimų ir kliūčių santykiuose našta tapo sunkesnė", — sakė Michailas Neižmakovas.

  Remiantis rinkimų balsavimo rezultatais, Baidenas surinko 306 balsus (pergalei pasiekti reikalingi 270), taip patvirtindamas pergalę, apie kurią anksčiau žiniasklaida paskelbė po lapkričio 3 dieną vykusių prezidento rinkimų. Rinkimų balsavimo rezultatas bus patvirtintas sausio 6 dieną, Baideno inauguracija pagal Konstituciją turėtų įvykti sausio 20 dieną.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Trampas planuoja "grandiozinį finalą" Baideno inauguracijos dieną
  Džo Baidenas ir Kamala Haris paskelbti "Time" Metų žmonėmis
  Ekonomistai prognozuoja Rusijai "neregėtas sankcijas" valdant Baidenui
  Tegai:
  Rusija, Džo Baidenas

  Svarbiausios temos