17:34 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo Čmilytė-Nielsen, alkoholio draudimai nepasiekė tikslo ir netgi sukėlė neteisėtą alkoholio vartojimą

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen paaiškino, kodėl palaiko alkoholio pardavimo laiko ribojimo atšaukimą. Apie tai ji rašė savo Facebook paskyroje.

  "Ši mintis pasklido gana plačiai, tad verta išsamiau paaiškinti savo poziciją, neapsiribojant vienu sakiniu", — rašė pirmininkė.

  Pasak Čmilytės-Nielsen, šiandien alkoholio pardavimo ribojimo klausimas nėra pats svarbiausias.

  "Šiuo metu mes turime tikrai kur kas rimtesnių problemų ir neatsakytų klausimų", — pridūrė ji.

  Pirmininkė pažymėjo, kad anksčiau ji buvo prieš neveiksmingus ir neadekvačius draudimus.

  Seimo vadovė taip pat pažymėjo, kad liepos mėnesį atliktas Vilniaus universiteto tyrimas rodo, jog alkoholio draudimai tikslo nepasiekia. Priešingai, daugiau jaunimo pradėjo vartoti alkoholį, o ir kitos amžiaus grupės nepakeitė savo įpročių, arba tai padarė labai nežymiai.

  "Taip pat verta kalbėti ir apie reklamos ribojimus. Ne aš viena turbūt mačiau ne mažiau tos reklamos gatvėse, tik ji buvo "pagražinta" žodžiu "nealkoholinis". Gal jau užteks "parodomųjų" priemonių ir akcijų? Laikas imtis kokybiškos ir adekvačios teisėkūros", — rašė pirmininkė.

  Anksčiau, Vilniaus universiteto mokslininkų vertinimu, per ketverius metus pastebimai išaugo alkoholinius gėrimus vartojančių žmonių skaičius šalyje, o tarp žmonių iki 30 metų šis skaičius padvigubėjo.

  Lietuva dažnai yra tarp lyderių pagal gyventojų suvartojamo alkoholio kiekį. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) savo apžvalgoje pripažino Lietuvą labiausiai "geriančia" šalimi pasaulyje.

  Respublikos valdžia bando kovoti su šia problema didindama akcizus alkoholiui. Nuo 2020 metų kovo 1 dienos akcizo tarifas buvo padidintas nuo 1 832 iki 2 025 euro už hektolitrą gryno etilo spirito. Taigi, mokestis padidėjo 10,5 proc.

  Dar šia tema

  Lietuvos gyventojai, ar norite parūkyti balkone? Susimokėkite!
  Alkoholio vartojimas tarp paauglių — mažiausias per 25 metus, rodo tyrimas
  Tegai:
  alkoholio pardavimas, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Seimas

  Svarbiausios temos