16:36 2021 Sausio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Buvęs sveikatos apsaugos ministras priminė, kad Lietuvoje įgyvendintos alkoholio kontrolės politikos priemonės davė gerų rezultatų, nes dvejus metus iš eilės reikšmingai mažėjo alkoholinių gėrimų suvartojimas

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad Darbo partijos frakcijos narių siūlymas pratęsti alkoholio pardavimo laiką neadekvatus esamai situacijai, kai visuomenė išgyvena sunkius laikus dėl COVID-19 pandemijos.

  Anksčiau Darbo partijai priklausantys parlamentarai pasiūlė atsisakyti "valstiečių" įvesto reikalavimo sekmadieniais alkoholiu nebeprekiauti nuo 15 valandos. Tokią Alkoholio kontrolės įstatymo pataisą Seime registravo Andrius Mazuronis ir Vytautas Gapšys. Įstatymo pataisos įsigaliotų nuo 2021-ųjų gegužės.

  Kaip pažymi Veryga, tokius sprendimus sunku pavadinti adekvačiais esamai situacijai, pandemijos įkarštyje.

  "Nors šalį krečia COVID pandemija ir vis daugiau anksčiau liberaliais save laikiusių politikų ir viešųjų kalbėtojų teigia, kad kliautis visuomenės sąmoningumu nebereikia, kolegos Mazuronis ir Gapšys kažkodėl mano kitaip. Jų manymu pandemijos akivaizdoje svarbiausia yra užtikrinti galimybę gyventojams pagerti", — rašo Veryga savo Facebook paskyroje. 

  Kaip pažymi buvęs ministras, pandemija ir ją sekantys karantininiai apribojimai jau sukėlė tam tikras pasekmes žmonių psichikos sveikatai, o sudėtingose psichologinėse situacijose vartojamas alkoholis daug greičiau gali tapti priklausomybės objektu. "Todėl nesuprantu ką sau galvoja kolegos Seime, teikdami pasiūlymus ilginti prekybos alkoholiu laiką sekmadienį", — pažymi Veryga. 

  Paskutinė diena prieš karantiną Vilniuje
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Jis priminė, kad Lietuvoje įgyvendintos alkoholio kontrolės politikos priemonės davė gerų rezultatų, nes du metus iš eilės reikšmingai mažėjo alkoholinių gėrimų suvartojimas ir su tuo susijusių sveikatos problemų skaičius. 

  Anksčiau alkoholio pardavimo laiko ribojimo atšaukimą palaikė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Pirmininkė pažymėjo, kad anksčiau ji buvo prieš "neveiksmingus ir neadekvačius draudimus". Seimo vadovė pažymėjo, kad liepos mėnesį atliktas Vilniaus universiteto tyrimas rodo, jog alkoholio draudimai tikslo nepasiekia, o priešingai, daugiau jaunimo pradėjo vartoti alkoholį, o ir kitos amžiaus grupės nepakeitė savo įpročių, arba tai padarė labai nežymiai.

  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  © Sputnik
  Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
  Tegai:
  Lietuva, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos