17:30 2021 Sausio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Bajarūnas mano, kad šis įvaizdis populiarus tarp rusų, tačiau jam pačiam neteko susidurti su neigiamu požiūriu į Lietuvą Rusijoje

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Lietuvos ambasadorius Rusijoje Eitvydas Bajarūnas pasiskundė dėl stereotipo apie "mažą, piktą rusofobišką šalį, kuri galvoja, kaip pakenkti Rusijai". Apie tai praneša portalas RuBaltic.ru su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

  Jis mano, kad šis stereotipas yra populiarus tarp rusų.

  Anot diplomato, šis įvaizdis Lietuvai "nieko gero neduoda". Bajarūnas mano, kad būtina nuo jo atsiriboti — kalbėti apie save, kviesti kitų šalių žurnalistus aktyviau atvykti į Lietuvą.

  Ambasadorius pareiškė, kad jam asmeniškai neteko susidurti su neigiamu požiūriu į Lietuvą Rusijoje. Jis aplankė kelis miestus — Sankt Peterburgą, Smolenską, Kalugą ir Vladimirą.

  Bajarūnas pažymėjo, kad "apskritai žmonės labai teigiamai žiūri į Lietuvą".

  Rusijos ir Lietuvos santykiai pablogėjo per dešimt metų trukusį buvusios respublikos vadovės Dalios Grybauskaitės, žinomos dėl griežtų antirusiškų pareiškimų ir rusofobiškos pozicijos, valdymo laikotarpį. Dabartinė šalies vadovybė laikosi tos pačios linijos ir reguliariai skelbia pareiškimus apie "Rusijos grėsmę".

  Šiais metais Seimo vadovavimas atiteko konservatorių partijai Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), kuri įėjo į koaliciją su Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija.

  Konservatoriai nuolat kalba apie "Rusijos įtakos" grėsmę ir riziką šalies nacionaliniam saugumui. Jie gerai žinomi dėl rusofobiškos pozicijos, griežtų pareiškimų apie Rusiją ir radikalių pasiūlymų.

  Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Maskva yra pasirengusi bendradarbiauti su Vilniumi geros kaimynystės principais. Jis pabrėžė, kad norėtų matyti tokį patį požiūrį iš kolegų Lietuvoje.

  Dar šia tema

  Rusija prognozuoja, kad Baltijos šalyse padidės spaudimas rusakalbei žiniasklaidai
  Lietuva atsakė į Rusijos TK kaltinimą teisėjams už nuosprendį Sausio 13-osios byloje
  Rusijos vyriausybė pratęsė maisto embargą iki 2021 metų pabaigos
  Lietuva kreipėsi į ES dėl Rusijos Federacijos kaltinimų teisėjams Sausio 13-osios byloje
  Tegai:
  rusofobija, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos