12:30 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar kitaip suvaržyta jo laisvė be įstatymų leidėjo sutikimo

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Seimas nusprendė sutikti, kad Seimo narys Vytautas Gapšys būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Apie tai pranešė parlamento spaudos tarnyba.

  Anksčiau generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą dėl sutikimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn Gapšį. Pagal Konstituciją parlamentaras negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ar kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo.

  Už šį sprendimą balsavo 97 Seimo nariai, prieš — 7, susilaikė 7 parlamentarai.

  Seimo Laikinosios tyrimo komisijos vadovė Irena Haase pažymėjo, kad Gapšys komisijai nepateikė įtikinamų faktų ar duomenų, kad atliktas ikiteisminis tyrimas kaip nors susijęs su politine Gapšio, kaip Seimo nario, veikla.

  Politikas yra vienas iš kaltinamųjų byloje, susijusioje su "MG Baltic". Tyrimas pradėtas 2016 metais. Tardymo organai tvirtina, kad koncernas bandė paveikti valdininkų sprendimus siūlydamas jiems kyšius.

  Be Gapšio, byloje tyriami buvęs "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis, buvęs liberalų lyderis Eligijus Masiulis, buvęs parlamentaras Šarūnas Gustainis ir Seimo deputatas Gintaras Steponavičius, taip pat koncernas "MG Baltic", partija "Liberalų sąjūdis" ir Darbo partija. Kaltinamiesiems gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų ir 1,9 mln. eurų bauda.

  Skandalas aplink "MG Baltic"

  2018 metų gegužę Valstybės saugumo departamentas pateikė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui ataskaitą apie verslo poveikį valstybinėms ir teisėsaugos struktūroms. Visų pirma, pranešime buvo teigiama, kad koncernas "MG Baltic" esą bandė paveikti valdininkus, kad gautų sau naudos, o jo atstovai užsiėmė šantažu.

  Birželį "MG Baltic" ketino pateikti ieškinį Valstybės saugumo departamentui, taip pat tuometiniam Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui Vytautui Bakui. Bendrovė planavo reikalauti atlyginti padarytą žalą, tame tarpe asmeniškai Valstybės saugumo departamento vadovo Dariaus Jauniškio.

  "MG Baltic" ir "Liberalų sąjūdis" dalyvauja byloje dėl politinės korupcijos. Buvęs partijos lyderis Eligijus Masiulis kaltinamas didelio kyšio iš įmonės gavimu, taip pat ​​prekyba poveikiu.

  Dar šia tema

  Generalinė prokuratūra vėl paprašė panaikinti Seimo nario Gražulio teisinę neliečiamybę
  Generalinė prokuratūra nori panaikinti Seimo nario Gapšio teisinę neliečiamybę
  Tegai:
  Vytautas Gapšys, baudžiamoji atsakomybė, Seimas

  Svarbiausios temos