09:29 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Užsienio reikalų ministras pasidžiaugė tvirtais JAV įsipareigojimais saugumo užtikrinimui Baltijos jūros regione ir kvietė tęsti bendradarbiavimą NATO

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pakvietė JAV stiprinti karinį buvimą regione. Apie tai praneša URM spaudos tarnyba.

  Pirmadienį Užsienio reikalų ministras nuotolinio pokalbio su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robert Gilchrist metu aptarė situaciją regione, aktualius dvišalius ir daugiašalius Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo, tarptautinio saugumo politikos klausimus.

  Ministras pasidžiaugė tvirtais JAV įsipareigojimais saugumo užtikrinimui Baltijos jūros regione ir kvietė stiprinti JAV karinį buvimą, tęsti bendradarbiavimą NATO.

  Kalbėdamas apie tolesnio bendradarbiavimo su JAV darbotvarkę, ministras teigė, kad labai svarbūs yra demokratijos, žmogaus teisių ir teisės viršenybės klausimai, vieningas požiūris į globalius ir kovos su pandemija iššūkius.

  Ministras Landsbergis pasidžiaugė aktyvia JAV ambasadoriaus veikla Lietuvoje, išreiškė glaudaus bendradarbiavimo su naująja JAV administracija lūkesčius.

  Pokalbio metu buvo aptarta ir situaciją Baltarusijoje. Pažymėta paramos opozicijai ir pilietinei visuomenei svarba, pabrėžtas Baltarusijos režimo naudojamų prievartos priemonių nepriimtinumas, Europos Sąjungos ir JAV bendradarbiavimo Baltarusijos klausimais būtinybė.

  Landsbergis taip pat pabrėžė regiono valstybių, ES bei JAV veiksmų koordinavimo svarbą, siekiant atsako į Rusijos keliamas "grėsmes" Europoje. Susitikimo metu aptarti Astravo atominės elektrinės saugumo klausimai.

  NATO stiprina karinį kontingentą prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos valstybės, tarp jų ir Lietuva, už dideles sumas aktyviai sudaro gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat savo teritorijose dislokuoja NATO karinius kontingentus.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad neketina pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai žino.

  Dar šia tema

  JAV valstybės sekretorius Rusiją vadina Amerikos prieše
  JAV neatsakė į pasiūlymus pratęsti START-III, sakė Putinas
  Įvardyta JAV bejėgiškumo prieš "Nord Stream-2" priežastis
  Kodėl JAV bijo Turkijos nupirktų rusiškų S-400?
  Tegai:
  NATO, JAV, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos