20:20 2021 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2143
 • RUB91.2538
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Ekonomikos srityje Maskva ims tartis su Baltijos šalimis tik tada, jei jos pradės klausytis Rusijos Federacijos keliamų klausimų, mano ekspertas Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Rusijos Baltijos šalių tyrimų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, Sankt Peterburgo valstybinio universiteto profesorius Nikolajus Meževičius interviu Sputnik Lietuva teigė, kad Baltijos šalys turėtų pakeisti savo politiką Rusijos atžvilgiu.

  "Kai tik Rusijoje pamatys, kad Maskvos keliami klausimai bent jau atidžiai išklausomi, o idealus variantas yra tas, kad priimami tinkami sprendimai ir tokių klausimų yra labai labai daug... Prasidės dar vienas pokalbis. Jos [Baltijos šalys] nori pasimaitinti rytinėje rinkoje ir ten pat drabstyti savo gyvybinės veiklos atliekas. Tai nesuveiks. Latvija, Lietuva, tarp kitko, ir Estija turėtų būti nubaustos už politiką, kurią jos vykdė praeityje, būkime kuklesni, ne 30, o 25 metus. Kaip žmogus, kuris šiame regione dirba daugiau nei 30 metų, galiu pasakyti, kad mes laukėme labai ilgai, tačiau stebuklų neįvyko", — sakė jis.

  Anksčiau Rusijos Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas pareiškė, jog Rusija neturėtų imtis priemonių, kad išsaugotų tranzitą per Latviją.

  Jis pažymėjo, kad Ryga nori atskirti politiką Rusijos atžvilgiu nuo tranzito temos. Visų pirma, tokį pasiūlymą pateikė Latvijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Edgaras Rinkevičius, pagarsėjęs rusofobiškais pareiškimais. Anot senatoriaus, tai yra nepriimtina, juolab, kad Rusijos Federacija šalia Baltijos jūros turi savo naujus uostus ir krovinių terminalus.

   

  Dar šia tema

  Liks be tranzito: kodėl Rusija ir Baltarusija palieka Baltijos šalių uostus
  Titovas: Lietuva jau neturi ko prarasti situacijoje dėl baltarusiško tranzito
  Naftos tranzitas mainais į prezidentę Svetą. Lietuva padarė neteisingą pasirinkimą
  Tegai:
  tranzitas, Latvija, Rusija

  Svarbiausios temos