21:25 2021 Sausio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (561)

  ES parengė trečiąjį Baltarusijos sankcijų sąrašą, į kurį įtraukti 29 asmenys ir septynios organizacijos

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Buvusi Baltarusijos kandidatė į prezidentus, opozicijos lyderė Svetlana Tichanovskaja mano, kad Europos Sąjunga galėtų dėti daugiau pastangų dėl sankcijų Baltarusijai ir išplėsti sankcijų sąrašą.

  ES paskelbė trečiąjį Baltarusijos sankcijų sąrašą, į kurį įtraukti 29 asmenys ir septynios organizacijos. Tarp bendrovių, kurioms buvo taikomos Europos sankcijos, yra CJSC "Beltechexport", Minsko ratinių traktorių gamykla VOLAT, "Dana holdings", kuriai vadovauja Serbijos verslininkai, ir IT bendrovė "Synesis". Tuo pat metu ES teigė, kad Sąjunga yra pasirengusi toliau plėsti sankcijas Baltarusijai, taip pat ir įmonėms, jei padėtis šioje šalyje nepagerės.

  "Man atrodo keista, kad sankcijų sąraše yra tiek mažai žmonių. Galų gale yra tiek daug žmonių, kurie yra atsakingi už žiaurumą ir smurtą. Kas yra problema, ar Europa mano, kad yra tiek mažai už tai atsakingų žmonių? Manau, kad Europa galėtų padaryti daug daugiau. Į šį sąrašą turėtų būti įtraukti žmonės, tame tarpe policijos pareigūnai, kurie netinkamai elgėsi su piliečiais, mokyklų, kuriose per rinkimus buvo pažeidimų, vadovai... Esame tikri, kad Baltarusijos tema turėtų būti įtraukta į ES, Europos Parlamento ir kitų Europos šalių politinę darbotvarkę visą laiką, ne tik dabar", — sakė ji spaudos konferencijoje po derybų su Ispanijos užsienio reikalų ministre Aranča Gonsales Laja.

  Po rugpjūčio 9 dienos Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuose šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, kuris, CRK duomenimis, surinko 80,1 % balsų, šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Protesto akcijos tęsiasi iki šiol, masiškiausios — sekmadieniais. Teisėsaugos pareigūnai praneša apie protestų radikalėjimą Baltarusijoje, pastaruoju metu jie iš centrinių gatvių ir prospektų persikėlė į gyvenamųjų namų kiemus.

  Tuo tarpu Vakarų šalys, ypač ES valstybės, įvedė asmenines sankcijas daugeliui Baltarusijos pareigūnų, apkaltindamos juos smurtu prieš protestuotojus ir prezidento rinkimų rezultatų klastojimu. Lukašenkai taip pat taikomos sankcijas. Šiuo metu sąrašuose yra 88 asmenys ir septynios organizacijos.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (561)

  Dar šia tema

  Europa negali paveikti padėties Baltarusijoje, mano Tichanovskaja
  Tichanovskaja sugalvojo, kaip palengvinti opozicijai keliones į ES
  Tichanovskaja iš Seimo gali gauti penkis tūkstančius eurų
  Baltarusijoje prieš Tichanovskają iškelta byla dėl ekstremistų grupuotės sukūrimo
  Tegai:
  sankcijos, Baltarusija, ES

  Svarbiausios temos