09:08 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kai kurie tarptautiniai žaidėjai kalba apie būtinybę atnaujinti bendravimą su Maskva, tačiau, anot Lietuvos URM vadovo, to daryti nereikėtų

  VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigė, kad nereikia bandyti gerinti santykių su Rusija. Jo nuomone, kol nevyksta reikšmingi "kokybiniai pokyčiai" Rusijos viduje, kalbėti apie bet kokius bandymus keisti status quo neverta.

  Lietuvos ministras mano, kad santykiuose su Rusija neva yra "daug naivumo", kuriam nereikėtų pasiduoti. Jis pažymėjo, kad kai kurie tarptautiniai žaidėjai kalba apie būtinybę atnaujinti bendravimą su Maskva.

  "Aš pastebiu tai kartais su Rusija siejamais verslais, iš jų ateinančiomis ekspertizėmis apie tai, kad santykiai galėtų būti šiltinami, gerinami... Aš manau, kad ir tam reikia nepasiduoti. Tai tam tikros velnio vilionės", — cituoja Landsbergį RIA Novosti.

  Rusijos ir Lietuvos santykiai pablogėjo per dešimt metų trukusį buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės, kuri pagarsėjo griežta antirusiška retorika, valdymo laikotarpį. Dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda laikosi tos pačios linijos ir reguliariai skelbia pareiškimus apie "Rusijos grėsmę".

  Šiemet Seimo rinkimus laimėjo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Partijos atstovai nuolat kalba apie "Rusijos įtakos" grėsmę ir riziką šalies nacionaliniam saugumui. Jie garsėja rusofobiška pozicija, griežtais pareiškimais apie Rusiją ir radikaliais pasiūlymais.

  Anksčiau Lietuvos ambasadorius Rusijos Federacijoje Eitvydas Bajarūnas skundėsi stereotipu apie Lietuvą kaip apie "mažą, piktą, rusofobišką šalį, kuri galvoja tik apie tai, kaip pakenkti Rusijai". Diplomatas mano, kad šis įvaizdis yra populiarus tarp rusų.

  Rusijos tautų draugystės universiteto (RUDN) Strateginių studijų ir prognozių instituto direktoriaus pavaduotojas politikos mokslų kandidatas Pavelas Feldmanas interviu Sputnik Lietuva teigė, kad pati Lietuva pastaraisiais metais sukūrė šį įvaizdį. Siekdamas tai pakeisti, Vilnius turi atsisakyti skambios aršios retorikos, sakė ekspertas.

  Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Maskva yra pasirengusi bendradarbiauti su Vilniumi geros kaimynystės principais. Jis pabrėžė, kad norėtų matyti tokį patį Lietuvos kolegų požiūrį.

  Dar šia tema

  Ekspertas: su tuo, kad Lietuva yra maža, ji nieko nepadarys
  Lietuva paprašė JT reaguoti į Rusijos veiksmus prieš Sausio 13-osios bylos teisėjus
  Rusijos tyrimų komitetas pradėjo bylą dėl karinių kapinių Lietuvoje išniekinimo
  Vokietijos generolas Rusiją pavadino didžiausia grėsme NATO
  Tegai:
  Lietuva, diplomatai, Rusija, Gabrielius Landsbergis

  Svarbiausios temos