11:37 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (58)

  Anot Karolio Venckaus, konservatoriai parodė savo tikrąjį veidą, kai viešai neva užtardami Venckienę, slapta priėmė sprendimą atimti iš jos imunitetą

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Buvusi Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė parodė veidmainystę viešai užtardama buvusią teisėją ir buvusią Seimo narę Neringą Venckienę, o paskui slapta liepdama Seimo frakcijoms balsuoti už jos imuniteto atėmimą, Facebook rašė Venckienės sūnus Karolis Venckus.

  Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta. Lietuvos valdžia kaltina ją neva nevykdžius teismo sprendimo perduoti brolio dukterį mergaitės motinai Laimutei Stankūnaitei, taip pat priešinosi policijai, kai teisėsaugos pareigūnai įsiveržė į jos namus ir jėga paėmė Deimantę.

  Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie, jo įsitikinimu, smurtavo prieš dukrą, tačiau keistomis aplinkybėmis mirė. Stankūnaitei buvo pareikšti įtarimai, kad ji pati galėjo perduoti vaiką seksualiniam išnaudojimui.

  Pasak Venckaus, 2008–2012 metais Lietuvos konservatoriai parodė savo "tikrąjį veidą".

  "Garliavos bylos [Venckienės bylos — Sputnik] pradžioje konservatoriai aktyviai dalyvavo, bet tikrai ne dėl noro padėti", — pridūrė jis.

  Venckus pažymėjo, kad daugumai konservatorių Deimantės likimas nebuvo svarbus, jiems tiesiog svarbu išlikti valdžioje.

  "Jeigu mano mama būtų dalyvavus rinkimuose su jais, o ne kūrus atskirą partiją, jie būtų stoją mūru už ją. Bet kadangi dėl jos konservatoriai prarado postus 2012 metais, šiems — neva Sąjūdžio palikuonims reikėjo keršto, jiems reikėjo atsikratyti savo konkurente", — rašė jis.

  Jis pažymėjo, kad jų niekas nedomino: nei akivaizdus Stankūnaitės ir pareigūnų melas, nei tai, kad prokuratūra į posėdį neatnešė slapto šturmo vaizdo įrašo.

  "Lygiai taip pat konservatorių prezidentė Grybauskaitė neva viešai užstojusi mano mamą, skambinėjo į Seimo frakcijas liepdama balsuoti už Venckienės neliečiamybės panaikinimą. Ši partija su Sąjūdžio idealais neturi nieko bendro. Vienintelis jų tikslas yra patekimas į valdžią", — teigė jis.

  Venckienės byla

  Neringa Venckienė kaltinama teismo sprendimo nevykdymu, antstolio veiklos trukdymu, sveikatai padaryta žala ir pasipriešinimu valstybės tarnautojai. Buvusi teisėja nepripažino kaltės. Ji pasinaudojo teise duoti parodymus po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

  Byla buvo pradėta po to, kai Venckienė pasipriešino policijai, kai teisėsaugos pareigūnai šturmavo jos namus ir prievarta pasiėmė jos dukterėčią Deimantę Kedytę, kuri tapo pedofilų auka. Teismas pareikalavo, kad vaikas būtų paimtas iš tetos ir atiduotas Laimutei Stankūnaitei, mergaitės motinai, kuri buvo įtariama tuo, kad pati atidavė dukrą seksualiniam išnaudojimui. Apie tolimesnį merginos likimą nieko nežinoma.

  2013 metais Venckienė kartu su sūnumi Karoliu pabėgo į JAV. Po penkerių metų Amerikos valdžia Lietuvos vadovybės prašymu ją areštavo ir išsiuntė į kalėjimą Čikagoje. Vėliau ji buvo grąžinta į tėvynę.

  Buvusi teisėja pažymėjo, kad per dešimt metų Lietuvos valdžia nepateikė realių jos kaltės įrodymų, o Lietuvos prokurorai nuo pat pradžių stengėsi užglaistyti pedofilijos skandalą.

  Temos:
  Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (58)

  Dar šia tema

  Svarstant biudžetą Seime kilo ginčas dėl milijonų švietimo reikmėms
  "Neliečiamieji net ir pandemijos metu?" Gaižauskas dėl Kasčiūno iškvietė į Seimą policiją
  Tegai:
  Dalia Grybauskaitė, Neringa Venckienė, Karolis Venckus

  Svarbiausios temos