13:05 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2101
 • RUB89.0850
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kompleksai "Javelin" reikalingi masiniams tankų išpuoliams atremti, tačiau niekas nesiruošia pulti Lietuvos, mano ekspertas Viktoras Murachovskis

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Neaišku, su kokiu tikslu Lietuva perka brangiai kainuojančius kompleksus "Javelin", interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Arsenal Otečestva" vyriausiasis redaktorius, Rusijos karo ekspertas, atsargos pulkininkas Viktoras Murachovskis.

  Gynybos resursų agentūra prie Lietuvos krašto apsaugos ministerijos pasirašė susitarimo su JAV vyriausybe dėl vidutinio nuotolio prieštankinių ginklų "Javelin" įsigijimo priedą.

  Kalbama apie papildomų raketų, paleidimo įrenginių ir kitos sistemos įrangos, kuri į Lietuvos kariuomenę pateks 2024 m., įsigijimą. Sutarties vertė yra dešimt milijonų dolerių (beveik 8,2 milijono eurų). Lietuva pačius kompleksus gavo 2019 metų pradžioje.

  Karo ekspertas Viktoras Murachovskis pažymėjo, kad "Javelin" sistemos yra brangios ir buvo plačiai naudojamos mūšiuose Sirijoje ir Irake.

  "Kodėl jie reikalingi Lietuvai — tai sunku nuspręsti, nes iš tikrųjų tai yra tam tikrų masinių tankų atakų atrėmimui. Kol kas šalia nematoma šalies, kuri ketina pulti Lietuvą tankų armadomis. Tačiau ko tik nepadarysi dėl NATO sąjungininkų ir JAV karinės pramonės komplekso maitinimo", — pasakė jis.

  Ekspertas priminė, kad Lietuvoje dislokuojasi NATO bataliono taktinė grupė, o iš vieno iš respublikos aerodromų aljanso šalių naikintuvai vykdo oro patruliavimą.

  Dar šia tema

  "Be triukšmo ir dulkių": Rusija turi naują ginklą kovai su tankais
  NI naują Rusijos ginklą pavadino Vakarų tankų žudiku
  Lietuvos kariuomenė gavo prieštankinių raketų sistemų "Javelin" siuntą iš JAV
  Tegai:
  Lietuva, JAV, ginklų tiekimas

  Svarbiausios temos