10:47 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo diplomatai, Landsbergiui būtų daug tikslingiau elgtis atsižvelgiant į Lietuvos piliečių interesus

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje sumišo dėl naujojo užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio pareiškimų Maskvai.

  Kaip pabrėžė Rusijos diplomatinė atstovybė, ypač keista girdėti tokius pareiškimus didžiųjų švenčių — Kalėdų ir Naujųjų metų — išvakarėse, kai tradiciškai žmonės "išreiškia viltis į geriausius dalykus".

  "Užuot galvoję apie kažkokias "velnio veliones", Lietuvos politikai galėtų elgtis atsižvelgdami į savo piliečių interesus, kurių daugelis, kaip teisingai pažymi pats p. Landsbergis, pasisako už normalius gerų kaimynystės santykius tarp mūsų šalių", — sakoma ambasados pranešime.

  Landsbergis šią savaitę, Kalėdų išvakarėse, sakė, kad kol nevyksta reikšmingi "kokybiniai pokyčiai" Rusijos viduje, kalbėti apie bet kokius bandymus keisti status quo neverta.

  Lietuvos ministras mano, kad santykiuose su Rusija neva yra "daug naivumo", kuriam nereikėtų pasiduoti. Be to, ministras kai kurių verslo atstovų, manančių, kad santykius su rytų kaimynu reikia gerinti, požiūrį laiko "velnio vilionėmis".

  Kaip komentuodamas Sputnik Lietuva pabrėžė politologas Vladimiras Šapovalovas, toks Lietuvos politikų požiūris lemia gerų kaimynystės santykių nutrūkimą ir kontaktų sumažėjimą visose srityse. Dėl to toks Vilniaus elgesys smogia ne Rusijai, o Lietuvos gyventojų piniginėms.

  Dar šia tema

  Rusijos tyrimų komitetas pradėjo bylą dėl karinių kapinių Lietuvoje išniekinimo
  Baltijos šalių rusofobija smogia jų piliečių piniginėms, mano politologas
  Tegai:
  Rusijos ambasada Lietuvoje, Gabrielius Landsbergis, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos