04:00 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Jei buvusi Lietuvos teisėja yra įsitikinusi savo teisumu, turėtų reikalauti tyrimo, o ne rašyti įrašus Facebook'e, mano ekspertas Vadimas Volovojus

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Buvusi Seimo narė, buvusi Lietuvos teisėja Neringa Venckienė užsidirba politinį kapitalą CŽV kalėjimo Lietuvoje tema, interviu Sputnik Lietuva sakė politologas Vadimas Volovojus.

  CŽV kalėjimas Lietuvoje siejamas ne tik su tragišku žmonių kankinimu, bet ir su dideliais pinigais, pareiškė buvusi Seimo narė, buvusi Lietuvos teisėja Neringa Venckienė.

  Ji pacitavo EŽTT sprendimą, kur kalbama, kad CŽV neva skyrė milijonus dolerių, jog "parodytų dėkingumą" už paramą programai. Iki šiol tiksliai nežinoma, kas paėmė kyšius iš JAV pareigūnų, tačiau kalbama apie milijonų dolerių sumas, pridūrė buvusi teisėja.

  Politologas Vadimas Volovojus pasakė, kad Venckienė turėtų kreiptis į teisėsaugos institucijas ar Seimą, jei ji yra įsitikinusi savo teisumu.

  "Jei ji yra tvirtai įsitikinusi savo teisumu, reikia kreiptis, rašyti, reikalauti tyrimo. Galbūt, jei kyla aikštėn kažkas panašaus, galbūt net pačios institucijos būtų suinteresuotos pateikti kažkokius atsakymus. Reikia palaukti oficialios reakcijos. Kodėl ji rašo Facebook, o ne atlieka oficialų darbą... Kai rašai be jokios priežasties, tada kyla įtarimų, kad tu turi daugiau kažkokių politinių tikslų nei oficialių teisinių. Jei ji ir toliau dirbs teisinėje srityje, juo labiau ji yra buvusi teisėja, keista, kad ji taip būtent tokiu būdu pradėjo viską daryti. Pasirodo, ji labiau orientuojasi į viešąjį lauką, o ne į oficialų procesą", — pareiškė ekspertas.

  Pasak Volovojaus, būtina atskirti tiesos aiškinimąsi ir politinį aspektą — politinio kapitalo uždirbimą rezonansine tema.

  Slaptas CŽV kalėjimas Lietuvoje

  Praėjusių metų pavasarį Strasbūro teismas pripažino, kad Lietuvoje 2005–2006 metais veikė slaptas CŽV kalėjimas, kuriame buvo laikomi ir kankinami terorizmu įtariami žmonės. Teismas taip pat padarė išvadą, kad Lietuvos valdžios institucijos žinojo apie netinkamą elgesį su žmonėmis.

  Tyrimas pradėtas po pateikto EŽTT Saudo Arabijos piliečio Abu Zubaidos skundo. Jis yra įtariamas įvykdęs teroro išpuolį 2001 rugsėjo 11 dieną JAV. Teismas nurodė Lietuvai sumokėti jam 130 tūkst. eurų.

  Rugsėjo pabaigoje Lietuva pateikė skundą dėl Strasbūro teismo nuosprendžio, tačiau EŽTT jį atmetė. Anksčiau Lietuva suabejojo Zubaidos egzistavimu ir nusprendė, kad dėl šios priežasties teismo sprendimo beveik neįmanoma įgyvendinti. Tačiau, pasak žiniasklaidos pranešimų, Zubaida yra Gvantanamo kalėjime.

  Tegai:
  CŽV kalėjimas, Neringa Venckienė, Lietuva

  Svarbiausios temos