02:52 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (562)

  Šalies valdžia apriboja miestą formuojančios įmonės veiklą, dėl to šimtai Lietuvos šeimų netenka darbo ir pragyvenimo šaltinių, pareiškė Baltarusijos URM spaudos sekretorius Anatolijus Glazas

  VILNIUS, gruodžio 29 — Sputnik. Baltarusijos užsienio reikalų ministerija sureagavo į situaciją aplink sanatoriją "Belorus" ("Baltarusija") Druskininkuose.

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė įstaigos sąskaitas dėl to, kad įsigaliojo trečiasis ES sankcijų Baltarusijos valdžios institucijoms paketas. Šimtai šioje įmonėje dirbančių Lietuvos piliečių liko be darbo užmokesčio.

  Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas pareiškė, kad tai rodo ne tik "ES sprendimų nuostolingumą", bet ir "aukščiausios veidmainystės pavyzdį".

  "Iš karto Lietuva visiškai neapgalvotai, arba atvirkščiai — sąmoningai — pridaro problemų, sąmoningai palikusi savo piliečius be darbo užmokesčio per Naujųjų metų šventes, o po to aktyviai pareiškia, pabrėžiu — kol kas tik pareiškia — apie didvyriškas pastangas išspręsti klausimą. Situaciją, žinoma, mes kontroliuojame, ir mes būtinai informuosime visuomenę, kai ką nors nuspręs Lietuvos pusė. Atsakomybė čia akivaizdi ir tik žodžiais, tikimės, nepavyks jos atsikratyti", — pasakė jis.

  Glazas pažymėjo, kad sanatorija "Belorus" yra gydymo įstaiga, kuri yra vaikų, įskaitant neįgalius, reabilitacijos centras. Kasmet jame gydoma daugiau nei 13 tūkstančių žmonių, įskaitant daugiau nei 6,5 tūkstančio vaikų.

  Pasak URM spaudos sekretoriaus, Lietuvos "sankcijų šabas" paliečia ne tik Baltarusijos piliečius, bet ir daro žalą Lietuvos ekonomikai bei Lietuvos piliečių interesams.

  "Sanatorija "Belorus" yra viena didžiausių Lietuvos teritorijoje. Iš 400 darbuotojų beveik 90 procentų yra Lietuvos piliečiai. Baltarusijos gydymo įstaiga reguliariai įtraukiama į pagrindinių Druskininkų mokesčių mokėtojų penketuką. Tai, iš esmės, miestą formuojančios įmonės veiklos apribojimas, dėl kurio netenka darbo ir pragyvenimo šaltinių šimtai Lietuvos šeimų", — pasakė jis.

  Anot diplomato, Vakarų nusivylimas dėl nepavykusio "pseudodemokratinio blickrygo" virsta "bejėgiu pykčiu" ir noru nubausti ir savus, ir kitus.

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio 9 dieną, po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Pirmosiomis dienomis akcijas numalšino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, buvo naudojamos ašarinės dujos, guminės kulkos, garsinės granatos ir vandens patrankos.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti". Be to, Baltijos valstybės įvedė sankcijas Baltarusijos piliečiams, įskaitant Lukašenką.

  Gruodžio viduryje ES pristatė trečiąjį sankcijų sąrašą, į kurį pateko 29 Baltarusijos pareigūnai ir septyni juridiniai asmenys.

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą neaudrinti situacijos kaimyninėje šalyje.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (562)

  Dar šia tema

  Baltarusijoje prieš Tichanovskają iškelta byla dėl ekstremistų grupuotės sukūrimo
  Baltarusija įvedė atsakomąsias sankcijas Europos Sąjungai
  Tichanovskaja pareiškė, kad ES sankcijos Baltarusijai yra nepakankamos
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, sankcijos, ES

  Svarbiausios temos