10:19 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (583)

  Buvusi kandidatė į prezidentus taip pat pareiškė, kad dabar jos būstinė, baltarusiai šalyje ir užsienyje "pertvarkomi, geriau organizuojami, siekiama bendro darbo su visomis organizacijomis ir iniciatyvomis tęsti protestus"

  VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus, Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tichanovskaja sakė, kad protestai respublikoje "ne išsikvėpė", bet keičia formą, ir tai yra normalu.

  "Svarbu, kad taikūs protestai tęstųsi bet kokia forma. Tai gali būti veiksmai, regioninės eitynės, "flešmobai", visokie pasirodymai. Mums nereikia suteikti režimui ar niekam kitam galimybės pasakyti, kad protestai išsikvėpė, nes taip nėra. Jie galimai keičia formą. Ir tai normalu", — per nuotolinę konferenciją žurnalistams sakė Tichanovskaja.

  Buvusi kandidatė į prezidentus taip pat pareiškė, kad dabar jos būstinė, baltarusiai šalyje ir užsienyje "pertvarkomi, geriau organizuojami, siekiama bendro darbo su visomis organizacijomis ir iniciatyvomis tęsti protestus".

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Vaikydamos protestuotojus saugumo pajėgos naudojo specialią įrangą. Protesto akcijos tebevyksta. Teisėsaugos pareigūnai pažymi protestų radikalėjimą Baltarusijoje, jų dalyvių skaičiaus sumažėjimą ir veiksmų persikėlimą iš gatvių į gyvenamųjų namų kiemus.

  Opozicija mano, kad laimėjo Tichanovskaja, kuri netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą. Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskaja yra teisiamoji ir įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje. Vėliau prokuratūra nusprendė iškelti baudžiamąją bylą Tichanovskajai ir kitiems asmenims dėl ekstremistinės grupuotės sukūrimo fakto ir vadovavimo jai. Nemažai opozicijos atstovų taip pat buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už ekstremistinės grupuotės veiklos finansavimą ir sąmokslą siekiant užgrobti valdžią.

  Temos:
  Situacija Baltarusijoje po prezidento rinkimų (583)

  Dar šia tema

  "Šūvis į galvą": kodėl Lietuva turėtų žlugdyti ekonomiką vardan Tichanovskajos
  "Kieno Krymas?": Ukraina paskelbė Tichanovskajai ultimatumą
  Baltarusijoje prieš Tichanovskają iškelta byla dėl ekstremistų grupuotės sukūrimo
  Tegai:
  protestai, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos