10:33 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Valdantieji organizuoja kelių dešimčių tautiečių gabenimą iš Britanijos, tačiau užmerkia akis į pagalbą šimtams respublikoje gyvenančių ir dirbančių piliečių, mano politikas

  VILNIUS, gruodžio 31 — Sputnik. Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas pareiškė, jog reikia nedelsiant spręsti druskininkiečių klausimą, susijusį su "Belorus" ("Baltarusija") sanatorijai taikomomis sankcijomis. Pareiškimas paskelbtas partijos tinklalapyje.

  Anksčiau "Swedbank" įšaldė įstaigos sąskaitas dėl to, kad įsigaliojo trečiasis ES sankcijų Baltarusijos valdžiai paketas. Šimtai šioje įmonėje dirbančių Lietuvos piliečių liko be atlyginimų.

  "Neadekvatu, kai valdantieji imasi garsiai organizuoti kelių dešimčių tautiečių pargabenimą lėktuvais į Lietuvą, tačiau aklai taikant sankcijas Baltarusijos režimui, užsimerkiama neieškant išeičių, kaip pagelbėti keliems šimtams mūsų piliečių, gyvenančių ir dirbančių Lietuvoje", — pareiškė Paluckas.

  Sanatorija yra Lietuvos teritorijoje veikianti įstaiga, kuri mokėjo visus mokesčius pagal Lietuvos valstybės įstatymus, pažymima sacialdemokratų pranešime. Joje dirba 393 žmonės. Didžioji dalis, apie 350 darbuotojų, yra Lietuvos piliečiai, o kiti — turi leidimą nuolat gyventi Lietuvoje.

  Pasak Palucko, Lietuvos bankas turėdamas instrumentus kartu su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija galėtų dar šiandien išspręsti klausimą dėl darbuotojų atlygio, tačiau negirdėti jokių iniciatyvų iš valdančiųjų.

  "Įstaigai patekus į sankcijų sąrašą, sanatorijos darbuotojai — medikai, pedagogai, virėjai, padavėjai, kambarinės ir kitas aptarnavimo srities personalas — sunkiai verčiasi ir teisėtai viliasi valstybės pagalbos piliečiams, ne savo valia patekusiems į keblią situaciją. Sanatorijoje daug darbuotojų, auginančių vaikus, vienišų mamų, priešpensijinio amžiaus asmenų, kurie be darbo užmokesčio sanatorijoje negauna kitų pajamų. Todėl jų klausimą raginu spręsti nedelsiant", — pabrėžė Paluckas.

  Ketvirtadienį Lietuvos užsienio reikalų ministerija kreipėsi į "Swedbank" su prašymu leisti naudoti dėl Europos Sąjungos sankcijų įšaldytas Druskininkų "Belorus" sanatorijos lėšas darbuotojų atlyginimams išmokėti.

  Anksčiau Baltarusijos užsienio reikalų ministerija sureagavo į situaciją aplink sanatoriją. Ministerijos atstovas Anatolijus Glazas pareiškė, kad tai "aukščiausios veidmainystės pavyzdys". Pasak jo, Lietuva tik žodžiais deklaruoja, kad klausimas yra sprendžiamas.

  Banko sprendimą sukritikavo ir Druskininkų meras Ričardas Malinauskas. Jis mano, kad priimtos priemonės nesuderinamos su sveiku protu, nes dauguma sanatorijos poilsiautojų yra vaikai.

  Padėtis Baltarusijoje

  Rugpjūčio 9 d., po prezidento rinkimų, kuriuos šeštą kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka, surinkęs 80,1 proc. balsų, Baltarusijoje prasidėjo masiniai opozicijos protestai. Opozicija mano, kad rinkimus laimėjo dabar Lietuvoje esanti Svetlana Tichanovskaja.

  Pirmosiomis dienomis akcijas numalšino saugumo pajėgos, prieš protestuotojus, kurie nesutiko su rezultatais, buvo naudojamos ašarinės dujos, guminės kulkos, garsinės granatos ir vandens patrankos.

  Lietuvos politikai reikalauja naujų rinkimų, nes mano, kad rezultatai esą buvo "suklastoti". Be to, Baltijos valstybės įvedė sankcijas Baltarusijos piliečiams, įskaitant Lukašenką.

  Gruodžio viduryje ES pristatė trečiąjį sankcijų sąrašą, į kurį pateko 29 Baltarusijos pareigūnai ir septyni juridiniai asmenys.

  Maskva ne kartą ragino Lietuvą neaudrinti situacijos kaimyninėje šalyje.

  Dar šia tema

  "Sankcijų šabas": Baltarusija įvertino sanatorijos Lietuvoje situaciją
  Kaip gyventi toliau? Sankcijos Minskui paliks Lietuvos gyventojus be pinigų 
  Tegai:
  Druskininkai, sankcijos, Lietuva, Gintautas Paluckas

  Svarbiausios temos