09:30 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (557)

  Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Išduoti 779 leidimai Baltarusijos piliečiams atvykti į Lietuvos Respubliką ypatingais humanitariniais tikslais, praneša Vidaus reikalų ministerija.

  Iš jų 355 Baltarusijos piliečiai jau yra Lietuvoje, paprašiusių prieglobsčio piliečių skaičius išlieka toks pat — 76 asmenys.

  Toks vidaus reikalų ministro leidimas išduodamas gavus Užsienio reikalų ministerijos motyvuotą siūlymą dėl užsieniečio atvykimo į Lietuvą dėl ypatingų humanitarinių priežasčių (pvz. dėl susiklosčiusių politinių aplinkybių ar kitokių grėsmių). Tokie leidimai išduodami "nukentėjusiems nuo režimo ir represijų ar persekiojamiems Baltarusijos piliečiams", aktyviems opozicijos atstovams.

  "Beveik kasdien yra pasirašomi leidimai atvykti Baltarusijos piliečiams į Lietuvą. Šiuo metu situaciją apsunkina ir pasikeitimai Lietuvos-Baltarusijos pasienyje, tačiau žmonės kreipiasi, o tai reiškia, kad jiems Lietuva yra saugi šalis", — sako reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

  Lietuva nuo rugpjūčio 11 dienos taiko išimtį ir išduoda leidimus atvykti humanitariniais pagrindais piliečiams iš Baltarusijos. Jiems yra privaloma izoliacija. 

  VRM informuoja, kad Baltarusijos piliečiai, jeigu jie "jaučiasi persekiojami arba kyla reali grėsmė jų saugumui ir gyvybei", gali atvykti į Lietuvos Respubliką ir pateikti prašymą suteikti prieglobstį. Užsieniečiai prašymus suteikti prieglobstį gali pateikti pasienio kontrolės punktui, Valstybės sienos apsaugos tarnybai ar Migracijos departamentui. Išnagrinėjus prieglobsčio prašymą suteikiama viena iš prieglobsčio formų — pabėgėlio statusas arba papildoma apsauga bei išduodamas leidimas gyventi Lietuvoje.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (557)

  Dar šia tema

  Baltarusijoje prieš Tichanovskają iškelta byla dėl ekstremistų grupuotės sukūrimo
  Tichanovskaja pareiškė, kad ES sankcijos Baltarusijai yra nepakankamos
  Tichanovskaja pareiškė, kad protestai Baltarusijoje "neišsikvėpė"
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija

  Svarbiausios temos