14:48 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Darbuotojai buvo paskirti į patarėjų užsienio politikos, sveikatos priežiūros, kultūros klausimais pareigas, buvo paskirtas pirmasis kanclerės pavaduotojas

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Lietuvos ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės komandą papildė nauji nariai, praneša Vyriausybės spaudos tarnyba.

  Vyriausybės kanclerės pirmuoju pavaduotoju paskirtas Paulius Lukauskas, anksčiau vadovavęs viešajai įstaigai "Versli Lietuva", dirbęs derybų konsultantu, vadybininku, buvęs visuomeninės organizacijos "Global Lithuanian Leaders" valdybos nariu.

  Vyriausybės pastatas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  Ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėja užsienio politikos ir Rytų partnerystės klausimams pradeda dirbti Galina Vaščenkaitė. Pastaruoju metu ji buvo politikos ir ekonomikos patarėja Norvegijos Karalystės ambasadoje Vilniuje, yra dirbusi projektų vadove įvairiose institucijose, turi diplomatinio ir žurnalistinio darbo patirties.

  Į ministrės pirmininkės patarėjo pareigas paskirta medicinos mokslų daktarė Živilė Gudlevičienė. Ji kuruos sveikatos apsaugos klausimus. Pastaruoju metu ši vyriausioji mokslo darbuotoja vadovavo Nacionalinio vėžio instituto Biobankui.
  Gudlevičienė yra sukaupusi didelę patirtį dirbdama tiek įvairių lygių valstybės, tiek privačiose medicinos įstaigose, dalyvavo sveikatos apsaugos tyrimuose šalies ir tarptautiniu mastu.  

  Ministrės pirmininkės patarėjas Jonas Survila bus atsakingas už ryšius Seimu, patars politikos klausimais. Jis yra sukaupęs politinio darbo patirties dirbdamas Europos Parlamente Gabrieliaus Landsbergio komandoje, taip pat dirbo premjero Andriaus Kubiliaus politikos patarėju, buvo TS-LKD vyriausiasis politikos patarėjas. 

  Survila savo patirtimi yra dalijęsis tarptautiniuose forumuose ir seminaruose politikos, kampanijų, strateginės komunikacijos temomis.

  Artimiausiu metu ministrės pirmininkės patarėjos kultūros klausimams pareigas pradės eiti Gabrielė Žaidytė. Iki šiol ji dirbo Vilniaus kolegijos, Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto dėstytoja, yra mokslų daktarė, vizituojanti profesorė, kultūros politikos ekspertė. Gabrielė Žaidytė yra leidinių ir publikacijų, kurios skelbtos tiek šalyje, tiek užsienyje, autorė.

  Žaidytė yra dirbusi kultūros atašė Ukrainoje, Sakartvele, Vokietijoje; Lietuvos Respublikos kultūros ministerijoje buvo atsakinga už tarptautinius ryšius. Ji yra buvusi UNESCO kultūros politikos ekspertė, dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose kultūros projektuose.    

  Naujoji Lietuvos Vyriausybė
  © Sputnik
  Naujoji Lietuvos Vyriausybė

   

  Tegai:
  vyriausybė, Ingrida Šimonytė

  Svarbiausios temos