23:51 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Tuo pačiu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis prašė JAV paramos dėl BelAE bei patikino, jog Lietuvos Vyriausybė deda visas pastangas, siekdama užtikrinti, kad elektros energija nepatektų į Lietuvos rinką

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Ketvirtadienį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su JAV valstybės sekretoriumi Maiku Pompėjumi telefonu aptarė Lietuvai ir JAV aktualius bendradarbiavimo bei tarptautinio saugumo politikos klausimus, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

  Landsbergis išreiškė padėką JAV valstybės sekretoriui už nuoseklų asmeninį indėlį, plečiant dvišalius santykius, užtikrinant saugumą Baltijos jūros regione.

  Tuo pačiu ministras pakvietė JAV ir toliau stiprinti karinį buvimą Lietuvoje, bendradarbiavimą NATO bei pakartojo Lietuvos įsipareigojimą skirti 2 proc. nuo BVP šalies gynybai ir infrastruktūrai stiprinti.

  "Jungtinės Amerikos Valstijos buvo, yra ir bus viena svarbiausių Lietuvos strateginių partnerių. Esame dėkingi šios valstybės administracijai už paramą Lietuvai bei tikimės, kad dėmesys regionui nemažės ir ateityje aktyviai veiksime kartu, užtikrindami mūsų bendrus interesus regione", — teigė ministras.

  Pabrėžiama, kad JAV valstybės sekretorius pasveikino Landsbergį neseniai pradėjus eiti užsienio reikalų ministro pareigas ir patikino, kad Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas ir toliau bus aktyviai tęsiamas bei stiprinamas.

  Aptariant bendradarbiavimą energetinio saugumo srityje, Gabrielius Landsbergis prašė JAV paramos dėl BelAE bei patikino, jog Lietuvos Vyriausybė deda visas pastangas, siekdama užtikrinti, kad elektros energija nepatektų į Lietuvos rinką.   

  Dar šia tema

  "Mažiau tolerancijos". Ar kovodama su COVID-19 Lietuva netyčia nevirs policine valstybe
  Paaiškėjo Lietuvos paso vieta galingiausų pasų reitinge
  Tegai:
  Gabrielius Landsbergis, Maikas Pompėjas, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos