04:46 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (562)

  Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs tolesnio bendradarbiavimo ir demokratinių jėgų strategijos klausimai

  VILNIUS, sausio 8 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Svetlana Tichanovskaja, kurią Lietuva pripažįsta teisėta Baltarusijos žmonių atstove, teigiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

  Susitikimo metu buvo aptarti aktualūs tolesnio bendradarbiavimo ir demokratinių jėgų strategijos klausimai.

  "Demokratijos pažanga Baltarusijoje ir jos žmonių teisė gyventi laisvoje teisinėje valstybėje yra vienas pačių svarbiausių mūsų užsienio politikos prioritetų", — teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Vaikydamos protestuotojus saugumo pajėgos naudojo specialią įrangą. Protesto akcijos tebevyksta. Teisėsaugos pareigūnai pažymi protestų radikalėjimą Baltarusijoje, jų dalyvių skaičiaus sumažėjimą ir veiksmų persikėlimą iš gatvių į gyvenamųjų namų kiemus.

  Opozicija mano, kad laimėjo Tichanovskaja, kuri netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą. Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskaja yra teisiamoji ir įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Vėliau prokuratūra nusprendė iškelti baudžiamąją bylą Tichanovskajai ir kitiems asmenims dėl ekstremistinės grupuotės sukūrimo fakto ir vadovavimo jai. Nemažai opozicijos atstovų taip pat buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už ekstremistinės grupuotės veiklos finansavimą ir sąmokslą siekiant užgrobti valdžią.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (562)

  Dar šia tema

  "Mus įvarė mirtinai": Lukašenka apie bendrą darbą su Putinu
  Lietuva tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo su Baideno administracija
  Tegai:
  Gabrielius Landsbergis, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos