11:35 2021 Sausio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (558)

  Jei Baltarusija pateiks tokį pasiūlymą, Lietuvos vyriausybė jį apsvarstys, pranešė Tichanovskajos spaudos tarnyba

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Lietuva mano, kad svarbu pervadinti Baltarusiją, rašoma buvusios kandidatės į prezidentus Svetlanos Tichanovskajos tinklalapyje.

  Šiuo metu oficialus valstybės pavadinimas lietuviškai yra "Baltarusijos Respublika". Pažodžiui išvertus, Baltarusija reiškia "Baltoji Rusija". Šį pavadinimą galima pakeisti į "Baltarusija", pranešė Tichanovskajos spaudos tarnyba.

  Kita vertus, pati lietuviška versija svetainėje nerodoma.

  Jei Baltarusija pateiks tokį pasiūlymą, Lietuvos vyriausybė jį apsvarstys, sakoma pranešime.

  Sausio 8 d. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Tichanovskaja. Šalys aptarė aktualius bendradarbiavimo klausimus, įskaitant sankcijas dabartiniam Aleksandro Lukašenkos režimui. Be to, Lietuva pasiūlė įsteigti Baltarusijos opozicijos atstovybę respublikoje.

  Po rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje vykusių prezidento rinkimų, kuriuos šeštąjį kartą laimėjo Aleksandras Lukašenka (CRK duomenimis, jis surinko 80,1 % balsų), šalyje prasidėjo masiniai opozicijos protestai.

  Vaikydamos protestuotojus saugumo pajėgos naudojo specialią įrangą. Protesto akcijos tebevyksta. Teisėsaugos pareigūnai pažymi protestų radikalėjimą Baltarusijoje, jų dalyvių skaičiaus sumažėjimą ir veiksmų persikėlimą iš gatvių į gyvenamųjų namų kiemus.

  Opozicija mano, kad laimėjo Tichanovskaja, kuri netrukus po rinkimų išvyko į Lietuvą. Baltarusijos generalinė prokuratūra pradėjo bylą pagal baudžiamąjį straipsnį dėl raginimų užgrobti valdžią, Tichanovskaja yra teisiamoji ir įtraukta į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą Baltarusijoje ir Rusijoje.

  Vėliau prokuratūra nusprendė iškelti baudžiamąją bylą Tichanovskajai ir kitiems asmenims dėl ekstremistinės grupuotės sukūrimo fakto ir vadovavimo jai. Nemažai opozicijos atstovų taip pat buvo patraukti baudžiamojon atsakomybėn už ekstremistinės grupuotės veiklos finansavimą ir sąmokslą siekiant užgrobti valdžią.

  Temos:
  Protestai Baltarusijoje po prezidento rinkimų (558)

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas pradėjo mokėti atlyginimus "Belorus" sanatorijos darbuotojams
  Užsienio reikalų ministras susitiko su Tichanovskaja
  Tegai:
  Lietuva, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja

  Svarbiausios temos