10:03 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2064
 • RUB89.5913
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Vyriausybės vadovė taip pat padėkojo Vašingtonui už pastangas stiprinti Baltijos regiono saugumą

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė dalyvavo nuotoliniame susitikime su JAV ambasadoriumi Lietuvoje Robert'u Gilchrist'u ir aptarė tolesnį strateginės partnerystės stiprinimą saugumo, gynybos, ekonominių ryšių, energetikos ir kitose srityse, praneša Ministrų kabineto spaudos tarnyba.

  Vyriausybės vadovė taip pat padėkojo Vašingtonui už pastangas stiprinti Baltijos regiono saugumą dislokuojant Amerikos karius.

  "Lietuva yra tvirtai įsipareigojusi skirti 2 ir daugiau procentus šalies bendrojo vidaus procento šalies saugumui ir gynybai. Didinant finansavimą gynybai atsiranda ir naujų galimybių praktiniam bendradarbiavimui su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis", — sakė premjerė.

  Šimonytė pabrėžė, kad Ministrų kabinetas taip pat ypatingą dėmesį skirs ekonominių ryšių su Amerika plėtojimui ir energetiniam saugumui. Politikė pridūrė, kad "parama demokratijai ir Rytų partnerystės šalimis, visų pirma, Baltarusijos žmonėms, todėl su naująja JAV administracija bendradarbiavimą tikimasi pratęsti ir sustiprinti".

  Lietuva gynybai skiria du procentus BVP ir planuoja iki 2030 metų karines išlaidas padidinti iki 2,5 proc.

  NATO stiprina savo pajėgas prie Rusijos sienų, savo veiksmus pateisindama galima "Rusijos grėsme". Be to, Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro brangias gynybos sutartis su JAV, aiškindamos tai poreikiu priešintis "Rusijos agresijai", taip pat dislokuoja NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad nesiruošia pulti nė vienos šalies, o Vakarų aljansas tai puikiai supranta.

  Dar šia tema

  Lietuva nori skirti ypatingą dėmesį "Baltarusijos demokratijai" Baltijos Ministrų Taryboje
  Analitikas: Lietuva sustabdys išpuolius prieš BelAE, jei Baltarusijoje pasikeis valdžia
  Bumerango efektas: prieš Baltarusiją nukreipta politika atsiliepė Lietuvos piliečiams
  Tegai:
  karinės išlaidos, JAV, Ingrida Šimonytė, Lietuva

  Svarbiausios temos