10:00 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą

  Projekto tikslas — apsaugoti Pajūrio regioninį parką, viešąsias, žmonių lankomas vietas nuo plintančios praktikos nelegaliai barstyti mirusiųjų pelenus

  VILNIUS, sausio 11 — Sputnik. Grupė Seimo narių įregistravo Žmonių palaikų laidojimo įstatymo pataisą, kuri leistų kremuotų palaikų pelenus išbarstyti Baltijos jūroje ir upėse. Apie tai teigiama dokumente, paskelbtame Seimo tinklalapyje.

  Jei projektas bus priimtas, kremuoti palaikai galėtų būti išbarstomi ne arčiau kaip 5 kilometrai nuo kranto Baltijos jūroje, upėse, kai tai daroma ne miestuose, gyvenamosiose teritorijose, pliažuose.

  Aiškinamajame rašte pažymima, kad nesant galimybės išpilti mirusiojo pelenus atsakingai, saugiai jūroje, upėje ar neurbanizuotoje vietovėje, susidaro sąlygos neteisėtai tai atlikti pasirinktose vietose. 

  "Projekto tikslas — apsaugoti Pajūrio regioninį parką, viešąsias, žmonių lankomas vietas nuo plintančios praktikos nelegaliai barstyti mirusiųjų pelenus ir suteikti alternatyvą, kuri leistų įgyvendinti paskutinę mirusiojo valią išbarstyti jo pelenus jūroje, upėje, kai tai atliekama ne mieste, gyvenvietėje ar pliaže", — teigiama pranešime. 

  Dokumente pažymima, kad yra buvę atvejų, kai į jūrą palaikai išbarstomi iš lėktuvo ar laivo. Nors tokia praktika ekologiniu, etiniu požiūriu yra atsakingesnė, pagal šiuo metu galiojantį Žmonių palaikų laidojimo įstatymą, šie atvejai taip pat yra nelegalūs, pažymi Seimo nariai.   

  Pagal dabartinę tvarką, kremuoti palaikai yra laidojami dedant juos į kapavietę kapinėse arba į nišą kolumbariume, pelenai gali būti išbarstomi kapinių kremuotų palaikų barstymo lauke ar kitaip Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtintų kapinių tvarkymo taisyklių nustatyta tvarka.

  Dar šia tema

  Politologas: po pandemijos Baltijos šalių laukia nauja masinė migracija
  Lietuva pateko į ES antilyderių pagal nedarbo lygį sąrašą
  Lietuvoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl į Baltijos jūrą išsiliejusios naftos
  Tegai:
  Seimas, Baltijos jūra

  Svarbiausios temos